“Çorum kendi imkanlarıyla gelebileceği yere kadar geldi”

Sağlık Bakan Yardımcısı, Çorumlu hemşehrimiz Agah Kafkas, gerek Çorum’un, gerekse Türkiye’nin gelişmesi, büyümesi için öz kaynakların yanı sıra yabancı sermayeye de ihtiyaç olduğunu belirterek, AK Parti hükümetinin yabancı sermayeye ülkeye çekmek için çaba gösterdiğini söyledi.

Güncel 06.04.2014, 20:54 06.04.2014, 21:44
732
“Çorum kendi imkanlarıyla gelebileceği yere kadar geldi”

Sağlık Bakan Yardımcısı, Çorumlu hemşehrimiz Agah Kafkas, gerek Çorum’un, gerekse Türkiye’nin gelişmesi, büyümesi için öz kaynakların yanı sıra yabancı sermayeye de ihtiyaç olduğunu belirterek, AK Parti hükümetinin yabancı sermayeye ülkeye çekmek için çaba gösterdiğini söyledi.

MÜSİAD Çorum Şubesi’nin genel kuruluna katılarak, sanayici ve işverenlere hitaben bir konuşma yapan Kafkas, Çorum’un müteşebbis ruhu gelişmiş, bölgenin en önemli ekonomik merkezi olan bir il olduğunu anlatarak, Çorum’un hak ettiği noktaya gelebilmesi için yeni bir birlikteliğe, yeni bir sinerjiye ve yeni bir marka değerine ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Çorum’un kendi yağı ile kavrulan, devletten fazla destek almadan bugünlere geldiğinin altını çizen Kafkas, “Çorum artık kendi parasıyla, kendi imkanlarıyla gelebileceği yere kadar geldi. Çorum’un sermayesi Çorum’u kalkındırmaya, Türkiye’nin sermayesi de Türkiye’yi kalkındırmaya yeterli gelmiyor. Bunun için hükümet olarak yabancı sermayenin gelmesi için çaba gösterdik. Çorumlu bugüne kadar birçok alanda marka değerleri oluşturdu. Ancak şimdi sağlanacak bir birliktelik ile yeni bir sinerjiye, yeni bir marka değeri oluşturmaya ihtiyaç var. Bu noktada sanayicilere büyük görev düşüyor” diye konuştu.

MÜSİAD’ın Çorum’da önemli bir boşluğu doldurduğunu vurgulayan Kafkas, iletişim kazası sonucu bu derneğin Çorum’da şubeleşmesinin geciktiğini, ama artık kayıp yılların telafi edilmesi gerektiğini kaydetti. Kafkas, MÜSİAD üyelerinden derneklerine sahip çıkmalarını, bu kuruluşu büyütmelerini, yurtdışı gezilerine katılarak ufuklarını genişletmenin, ekmeklerini büyütmenin çabasında olmalarını, dernek merkezini bir üretim yeri haline getirmelerini tavsiye etti.

Çorum’un artık bölgesinde bulunan illerle yarışmayı bırakıp dünya ile entegre olmanın çabasında olması gerektiğini ifade eden Kafkas, Çorum’un bilgi birikiminin, tecrübesinin, kumaşının buna uygun olduğunu anlatarak, “Türkiye artık kabuğuna sığmıyor. Bu fotoğraf ile Çorum’un fotoğrafı birbiriyle örtüşmelidir. Çorum’a yabancı sermayeyi çekmenin, başkasının parasından, bilgi birikiminden, sinerjisinden de yararlanmanın çabasındayız. Çorum reel olarak yatırım yapılabilecek bir il haline geldi. Bunda da AK Parti hükümetinin katkısı büyüktür” dedi.

AK Parti’nin yerel seçimlerde yüzde 45 oy aldığına değinen Kafkas, yerel seçimlerde bu oy oranının yakalanmasının çok büyük önem taşıdığını, milletin istikrara ve güven ortamına oy vererek Türkiye’nin üzerinde gözü olan, istikrarı bozmak isteyen birilerinin oyununu bozduğunu, Türkiye’ye karşı tarihin en büyük saldırısının yaşanmasına rağmen milletin kendi liderine, kendi insanına sahip çıkarak, kardeşlik hukukunu bozmak isteyenlere fırsat vermediğini anlattı.

Bir partiden belediye başkanı seçilip de mazbatasını alır almaz istifa eden Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın’ın da durumunu değerlendiren Kafkas, “Demek ki Ak Parti’nin oyu sadece yüzde 45 ile sınırlı değil, çok daha büyük çapta. Sanki yerel seçim değil, genel seçim yaşadık. Bir belediye başkanı başka bir partiden seçilmek zorunda kalıyor, seçilince de derhal istifa ediyor ve Ak Parti’ye geçmek istediğine dair mesajlar veriyor. Bu kişi başka bir partiden seçilmek zorunda kalmanın da vicdani rahatsızlığını yaşıyor. Göreve gelince istifa etmek suretiyle ayağındaki prangalardan kurtuldu” şeklinde konuştu. Kafkas, Mustafa Aydın’ın Ak Parti tarafından kabul edileceğinin de sinyallerini vermiş oldu.

Son aylarda yaşanan operasyon ve gerginliklere de değinen Kafkas, tüm bu saldırıların yerel seçimlerin ardından Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak olmasından dolayı Tayyip Erdoğan’ı yıpratmak, cumhurbaşkanlığı seçiminde etkisini, gücünü düşürmeyi sağlamak, halkın kafasını karıştırmak olduğunu, ancak milletin oyunlara gelmeyerek bozgunculara meydan vermediğini, bunun da Türkiye’nin hayrına olacağını söyledi.
(ÇORUM HABER)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@