“Çorum İçin Bir Projem Var” için 4. dönem başvuruları başlıyor

Hitit Üniversitesi mensuplarının Belediye’nin sorumluluk alanına giren sektör ve konulardaki araştırma projeleri ve tez üretimlerini amaçlayan “Çorum İçin Bir Projem Var” adlı proje için 4. dönem başvuruları 23 Ekim’de başlayacak.

Güncel 19.10.2017, 22:18
805
“Çorum İçin Bir Projem Var” için 4. dönem başvuruları başlıyor

Çorum Belediyesi ile Hitit Üniversitesi arasında 2014 yılında imzalanan protokolle hayata geçirilen “Çorum İçin Bir Projem Var” isimli proje için dördüncü dönem kayıtları 24 Kasım’a kadar sürecek.

Hitit Üniversitesi mensuplarının katılabileceği uygulama kapsamında Belediye’nin sorumluluk alanına giren sektör ve konularda projeler üretilerek bunların hayata geçirilmesi amaçlanıyor.

Bu kapsamda 2018 yılında desteklenen araştırma projeleri, yüksek lisans ve doktora tezleri için dördüncü dönem kayıtlarının 23 Ekim’de başlayacağı hatırlatılarak, son başvuru tarihinin 24 Kasım olduğu vurgulandı.

Üniversite’den konuya ilişkin yapılan açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:

“Son iki yıldır olduğu gibi bu yıl da söz konusu protokol çerçevesinde Üniversitemiz ile Belediyemizin işbirliğiyle Ulaşım, Planlama-İmar, Kamu Düzeni-Afet-Risk Yönetimi, Kurumsal Yapı ve Teknoloji Yönetimi, Altyapı, Çevre ve Enerji Kullanımı, Sağlık-Toplum Refahı ve Sosyal Yardım, Kültür-Turizm-Tanıtım konularıyla ilgili Araştırma Projeleri, Yüksek Lisans ve Doktora Tezlerinin hazırlanması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda 2018 yılında desteklenen araştırma projeleri ve tezler için dördüncü dönem başvuruları 23 Ekim 2017 – 24 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu proje desteğinden yararlanmak isteyen öğretim elemanlarımızın projem.corum.bel.tr adresinde yer alan başvuru formlarını doldurarak, ekleri ile birlikte ıslak imzalı 2 nüshasını, basılı ve sayısal ortamda ilgili birimlere 24 Kasım tarihine kadar teslim etmeleri gerekmektedir.”

Tez veya Araştırma Projesi konularının Belediye’nin görev, sorumluluk ve faaliyet alanları içerisinde olması gerektiği vurgulanan açıklamada, “Bu bağlamda; Belediyece yürütülen hizmetler sırasında etkinliği-verimliliği ve kaliteyi artıran, uygulanabilir projeler ile yenilikçi, özgün, yaşam kalitesini yükselten, kentin tarihi ve kültürel mirasının korunmasına, geliştirilmesine ve sahiplenilmesine katkı sağlayan mahiyette projelere öncelik verilecektir.” denildi.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:02
Güneş 05:40
Öğle 12:50
İkindi 16:41
Akşam 19:51
Yatsı 21:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@