Çorum Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği’nde Birkan Demirci dönemi

Çorum Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği’nin 3. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Dernek Başkanlığına Birkan Demirci seçilirken, yönetim, denetim ve onur kurulları da yeniden oluşturuldu.

Güncel 27.04.2014, 20:33 27.04.2014, 20:36
1658
Çorum Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği’nde Birkan Demirci dönemi

Çorum Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği’nin 3. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Dernek Başkanlığına Birkan Demirci seçilirken, yönetim, denetim ve onur kurulları da yeniden oluşturuldu.

HGYD’nin olağan genel kurulu, Turgut Özal İşmerkezi Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Genel kurula; Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, Basın İlan Kurumu Çorum Şube Müdürü Osman Bolluk, Belediye Kültür Müdürü Mustafa Ercan, Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri, çeşitli illerin cemiyet başkanları, Çorum Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ile dernek üyeleri katıldı.

Genel kurulun divan başkanlığına Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Genel Başkanı Yılmaz Karaca getirilirken, Katip Üyeliklere Mehmet Güley, Ayşe Uncu ve Recep Şeyhoğlu seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan genel kurulun sunuculuğunu ise Meltem Danışman Çınar yaptı.

8 Mart 2010 tarihinde kurulan Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği, benzerine az rastlanılan bir gelenek ile 4 yılın sonunda 3. kez genel kurul yaptı.

Tüzüğünde bulunan “Bir başkan üst üstte iki kez seçilemez” maddesi gereği 4 yılın sonunda yine başkan ve yönetim değişikliğine gidilen Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği’nin genel kurulunda gerek tüzük gereği gerekse avukat olması nedeniyle gazetecilikten ayrılması nedeniyle mevcut başkan Tugay Afat, yeniden aday olmadı.

Genel kurulda Yönetim Kurulu faaliyet raporu Başkan Tugay Afat, mali bilanço ve tahmini bütçe Yönetim Kurulu Üyesi Satılmış İnaç, denetim kurulu raporu ise Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Sınayuç tarafından okunarak oy birliği ile kabul edildi.

Genel kurulda Çorum HGYD’nin Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı’na üye olması teklif edilirken, teklif oy birliği ile kabul edildi.YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ
Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından seçimlere geçildi.

Derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığına Kent Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Birkan Demirci seçildi.

Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine ise; Hacı Odabaş, Bayhan Özsaraç, Mustafa Külcü, Özer Özsaray, Volkan Sınayuç, Satılmış İnaç, Güngör Atak ve Kubilay Kaan Yücel seçildi.

Denetleme Kurulu’nda Meltem Dudu Çınar, Recep Şeyhoğlu ve Ayşe Uncu görev alırken, Türkiye Gazeteciler Federasyonu delegeleri ise; Birkan Demirci, Nadir Yücel, Mehmet Güley ve Bilal Çevrim olarak belirlendi.

TUGAY AFAT’TAN DUYGULU VEDA
Avukat olması nedeniyle gazeteciliği bırakan, tüzük gereği de HGYD Başkanlığına yeniden aday olmayan Tugay Afat, genel kurul sırasında bir konuşma yaparak, bugüne kadar çalışmalarına destek veren tüm arkadaşlarına ve dernek üyelerine teşekkür etti.

Afat, bir avukat olarak yazı yazmaya devam edeceğini, dernek üyeliğinin de süreceğini belirterek, yeni yönetime başarılar diledi.

Tugay Afat’a ayrıca derneğe olan hizmetlerinden dolayı plaket verildi. Plaketini uzun yıllardır görev yaptığı gazeteniz ÇORUM HABER Genel Müdürü Mehmet Yolyapar’ın elinden alan Tugay Afat, duygu dolu anlar yaşadı.“GÖREVİMİ LAYIKIYLA YERİNE GETİRECEĞİM”
Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği’nin yeni başkanı Birkan Demirci, görevini layıkıyla yerine getirmenin gayreti içerisinde olacağını söyledi.

Genel kurulun tamamlanmasının ardından bir teşekkür konuşması yapan Birkan Demirci, kendisini bu göreve layık gören tüm dernek üyelerine teşekkür ederek, “görevimi layıkıyla yerine getirmenin çabasında olacağım. Bu noktada tüm dernek üyelerinin desteğini istiyorum” dedi.
(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
27°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 03 Ağustos 2020
İmsak 03:50
Güneş 05:32
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 20:01
Yatsı 21:35

Gelişmelerden Haberdar Olun

@