Çorum HDF, Tanıtım Günleri’ne renk kattı

Merkezi Ankara’da bulunan Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve Konfederasyonu, bu yıl düzenlenen 4. Çorum Tanıtım Günleri’nde yerini aldı.

Çorum HDF, Tanıtım Günleri’ne renk kattı

Merkezi Ankara’da bulunan Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve Konfederasyonu, bu yıl düzenlenen 4. Çorum Tanıtım Günleri’nde yerini aldı.

21 Kasım 2017 Salı 00:34
Çorum HDF, Tanıtım Günleri’ne renk kattı

Çorum Valiliği’nce Ankara’da düzenlenen tanıtım günlerine geçmişte katılamadıklarını ama bu yıl son dakikada katılım sağladıklarını söyleyen Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu ve Konfederasyonu Genel Başkanı Av. Cemal Emir, geçmiş yıllarda bulunmak istemelerine rağmen nasip olmadığını, bu yıl ise Çorum Valisi Necmeddin Kılıç’ın talimatları doğrultusunda tanıtım günlerinde yer aldıklarını belirterek, “16-19 Kasım tarihlerinde düzenlenen tanıtım günlerinde kadın, gençlik, engelli konseylerimizin ve iktisadi işletmemiz olan Güneşin Kadınları Doğal ve Yöresel Ürünleri Satış Noktamızın ürettiği ürünlerimizi satışa çıkardık. Bizler düzenlenen etkinlikte, elimizden geldiğince 4-5 yıldır yaptıklarımızı anlatmaya çalıştık. Çünkü Çorum bu ülkenin bir parçası. Biz ülkemiz için varız. Bizim için Samsun da, Hakkari de, Edirne de, Çorum da birdir. Bizler, tanıtım günlerinde verdiğimiz mücadele ile birlikteliğimizi daha da sağlamlaştırmaya çalıştık. Ülkemizin geleceği için, bizler bir olmak zorundayız. Çünkü hepimiz aynı gemideyiz. Bu gemi batarsa eğer, sağında ya da solunda olmanız hiç önemli değil. O yüzden biz farklılıklarımızla güzeliz. Tanıtım günlerine, 4 yılsonunda dâhil edilmemiz de adil ve doğru olandır. Bizler geçen yıl 4 Aralık'ta, 30 bin kişilik bir etkinliğe imza atan bir kurumuz. Eğer bize biraz fırsat verilseydi tanıtım günlerinin açılışına 10 binleri yığardık, geç oldu ama güzel oldu. Önümüzdeki yıllarda düzenlenecek olan etkinliklerin daha güçlü ve güzel olacağına da olan inancım tamdır” dedi.

Çorum’a has özel ürünlerin, gelenek ve göreneklerin yansıtıldığı Tanıtım Günleri ile ilgili görüşlerini dile getiren federasyon yöneticileri ise, ilk defa katıldıkları etkinlikte yer almaktan dolayı mutlu olduklarını ve birlik beraberlik içinde olunduğu zaman daha güzel işlerin ortaya çıktığını söylediler.

(Haber Merkezi)