06 Mart 2014 Perşembe 22:49
“Çorum havaalanına kavuşmalı”

Saadet Partisi Çorum Belediye Başkan Adayı Adnan Cıdık, bir zamanlar bu partinin çatısı altında siyaset yapıp da daha sonra başka bir partiye geçen tüm partililere “yuvanıza dönün” çağrısı yaptı.

SP Çorum Belediye Başkan Adayı Adnan Cıdık, beraberinde SP İl Başkanı Faruk Cıdık ve bazı partililerle birlikte Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal ile sohbet eden Cıdık, seçim çalışmaları ve belediye başkanı seçilmesi halinde hayata geçireceği bazı projeler hakkında bilgi verdi.

Seçimlerin demokratik bir süreç olduğunu, 30 Mart yerel seçimlerine Saadet Partisi olarak gireceklerini ve temel amaçlarının Çorum’a hizmet etmek olduğunu belirten Cıdık, halkın dediğinin olacağını, kimsenin birbirini kırmaması gerektiğini anlattı. İş dünyasının önemini bildiklerini, bu nedenle seçilmeleri halinde TSO ile işbirliği içinde çalışacaklarını anlatan Cıdık ilimizin havaalanı ve demiryoluna mutlaka kavuşması gerektiğini, bu kentin gelişmesi için bu yatırımların ilimize kazandırılması gerektiğini ve Çorum’un da bunu hakettiğini anlattı.

“Saadet Partisi, AK Parti’ye çalışıyor” şeklinde dedikoduların doğru olmadığını ve davalarına sahip çıktıklarını anlatan Adnan Cıdık, ÇESOB’un Ahi Evran projesine destek vereceklerini, kentsel dönüşümü halkı mağdur etmeden yapacaklarını, yeşil alanları rant kapısı haline getirmeyeceklerini ve trafik sorununa da radikal çözümler üreteceklerini de bildirdi.

TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal ise oda olarak tüm partilere açık olduklarını, hiçbir partiye mesafe koymadıklarını anlatarak, SP’ye seçimde başarı dileklerini sundu.
(Kemal YOLYAPAR)

Son Güncelleme: 06.03.2014 22:50