Çorum Halkevi’nde Kocatüfek dönemi

Halkevleri Derneği Çorum Şube Başkanlığına Merter Kocatafek getirildi.

Güncel 24.10.2017, 00:01
1101
Çorum Halkevi’nde Kocatüfek dönemi

Halkevleri Derneği Çorum Şubesinin 1.Genel Kurulu yapıldı. Dernek üyelerinin tamamının katılımıyla gerçekleştirilen genel kurulda Halkevleri Derneği Çorum Şube Başkanlığına Merter Kocatüfek getirilirken, Barış Meriç Şube Sekreteri, Murat Tepeköy Şube Yazmanı, Ahmet Tarhan Türkeri ve Ömer Tayfun Akgül ise yönetim kurulu üyeliğine seçildiler.

Genel Kurulun ardından Halkevleri Derneği Çorum Şubesi’nin eski ve yeni yöneticileri kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Toplantıda konuşan Halkevleri Derneği Çorum Şube Başkanı Merter Kocatafek, Halkevlerinin kamu yararına çalışan dernek statüsünde olduğunu belirtti.

Halkevlerinin kısa tarihçesi hakkında da bilgiler veren Kocatüfek şöyle dedi:

“Her yıl parasız yaz okulunda Halkevleri’nde bilimle ve sanatla tanışan çocuklar, Halkevlerinde okuma yazma öğrenen kadınlar, Halkevleri’nde gönüllü olarak parasız ders veren yüzlerce öğretmen, Filistin’e tonlarca mama göndermemiz için konserlerimize tek bir kuruş almadan çıkan sanatçılar, okul kayıtlarında parasız eğitim hakkını Halkevleri’yle beraber kazanan veliler, ulaşım zamlarını Halkevleri’yle birlikte turnikelerden atlayıp geri aldıran İstanbul-Ankara halkı, barınma hakkı bürolarıyla mahallelerine, çevre meclisleri ile derelerine akarsularına sahip çıkanlar, parasız sağlık parasız eğitim hakkı savunucuları halkın içinde halkla birlikte verdiğimiz mücadelenin niteliği hakkında fikir vermektedir. Halkevleri’ni hem koca bir çınar hem de ülkenin en genç ve dinamik örgütlerinden biri yapan emperyalizme karşı bağımsızlık, ırkçılığa, şovenizme karşı kardeşlik, gericiliğe karşı aydınlanma, faşizme karşı demokrasi, sömürüye karşı eşitlik, neoliberal kapitalizme karşı haklar mücadelesidir. Uzun yıllar Halkevleri Genel Başkanlığı görevini yapan hemşehrimiz Rıza Ilıman’ı minnet ve saygıyla anıyoruz.”

Daha sonra söz alan dernek eski ve yeni yöneticileri de demokrasi, laiklik, başkanlık sistemi, eğitimin gericileştirilmesi, sağlığın paralı hale getirilmesi, geçim sıkıntısı, emeklilerin sorunları, şehrin yerel sorunları üzerine görüş ve önerilerini paylaştılar.

Halkın haklarını kazanma mücadelesinin kararlılıkla sürdürüleceği vurgulanarak toplantı sonlandırıldı.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 15 Ağustos 2020
İmsak 04:08
Güneş 05:44
Öğle 12:50
İkindi 16:38
Akşam 19:46
Yatsı 21:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@