“Çorum gereğini yaptı”

Hürriyet Meydanı’nda kurulan platformdan yurttaşlara seslenen her iki partinin yöneticileri, Çorum halkının referandumda beklentileri fazlasıyla karşıladığını dile getirdiler.

“Çorum gereğini yaptı”

Hürriyet Meydanı’nda kurulan platformdan yurttaşlara seslenen her iki partinin yöneticileri, Çorum halkının referandumda beklentileri fazlasıyla karşıladığını dile getirdiler.

18 Nisan 2017 Salı 00:39
“Çorum gereğini yaptı”

Çorum’da referandum sonuçlarının açıklanmasının ardından AKP ve MHP’li yerel siyasetçiler, Çorum halkına teşekkür ettiler.

Hürriyet Meydanı’nda kurulan platformdan yurttaşlara seslenen her iki partinin yöneticileri, Çorum’un referandumda beklentileri karşıladığını ve üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdiğini belirtiler.

AK Parti Çorum Milletvekilleri Salim Uslu, Ahmet Sami Ceylan ve Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ile Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, MHP Çorum İl Başkanı Mehmet Akif Aras, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar ve MHP Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan halkı selâmlayarak vatandaşların coşkusuna ortak oldular.

Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için bölgede yoğun güvenlik önlemi alınırken, yurttaşlar ellerindeki Türk bayraklarıyla referandumdan “Evet” çıkmasını sevinçle karşıladı.

  Burada bir konuşma yapan AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, şu anda Çorum ve Türkiye’nin diğer illeri ve mazlum milletlerin başkentlerine kadar bu coşkuya ortak olmaya hakkı varsa bugün yas tutanların da var olduğunu belirterek, “Kandil yas tutuyor. Pensilvanya yas tutuyor. CHP, HDP gibi yastalar. Aynı zamanda Berlin, Brüksel, Lahey yasta, batı bütünüyle yasta. Çünkü onlar polis himayesinde PKK’lıları gezdirip hayır propagandası yaptırıyor ama sizin milletin seçtiği insanları diplomatik dokunulmazlığı insanların ülkelerine girmelerine kendi milletiyle buluşmasına asla izin vermiyorlardı. Şimdi onlarda yastalar. Bugünkü sonucu hayırı önde gösteren anket sonuçlarını sol kroşeyle 7.80 uzattığınız gibi Avrupa’yı da Amerika’yı da uzattınız şimdi. Muhtemelen Çorum beşlisiyle serum alarak kendilerine gelmeye çalışıyorlardır.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Ahmet Sami Ceylan da Çorum'da %64 “Evet” çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve MHP İl Başkanı Mehmet Akif'e de süreçte verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Ceylan, "Bugün hâkimiyet kayıtsız şartsız Çorumlu’nun oldu. Biz her zaman Çorum'a ve milletimize güvendik. 2002'den bu yana yapılan seçimlerde Çorum halkı bize bir önceki seçimden daha fazla oy verdi. Türkiye'nin her sıkıştığı zaman yanımızda olan Sayın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye teşekkür ediyorum. Çorum' da MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras'a, MHP Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan ellerinden gelenin fazlasını yaptılar." diye konuştu.

banner155