Çorum Genç İHH Darıca’daki kampa katıldı

Çorum Genç İHH Üniversite Birimi, Genç İHH İstişare ve Planlama Kampı’na katıldı.

Çorum Genç İHH Darıca’daki kampa katıldı

Çorum Genç İHH Üniversite Birimi, Genç İHH İstişare ve Planlama Kampı’na katıldı.

14 Eylül 2017 Perşembe 21:10
Çorum Genç İHH Darıca’daki kampa katıldı

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlanan programda Genç İHH Genel Başkanı Fatih Yazıcı açılış konuşması yaptı. Yazıcı, Genç İHH komisyonunda görev alan gönüllülerde bulunması gereken bazı hususlara değindikten sonra üniversite komisyonunda olması gereken teşkilat yapılanması konusuna dair kısa bir değerlendirme yaptı. 1 yıllık eğitim ve teşkilat planlamasına da değinen Yazıcı, Genç İHH bünyesinde yurtdışı dil eğitimi programları hakkında bilgi verdi.

Burkina Faso’da yapımı devam eden MalcomX Lisesi için başlatılan kampanyalarda Genç İHH gönüllülerinin kısa bir süre zarfında gerekli maddi bütçeyi sağladıklarını kaydeden Yazıcı, bu konuda emeği geçen ve yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkür etti.

Program MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat’ın “Türkiye’de Toplumun Dine ve Dini Değerlere Bakışı” isimli sunumuyla devam etti. Yapılan anket ve istatistik çalışmalarının neticesinde Türkiye’de dine olan yönelimin azaldığının altını çizen Kulat, ülkemizde Müslümanların Kur’an’dan uzaklaşmaya başladıklarını anket sonuçlarına göre değerlendirerek gerekçeleriyle birlikte kısaca anlatarak sunumunu tamamladı.

Sunumun ardından Türkiye’nin 76 ayrı vilayetinden Genç İHH İl Başkanları, üniversite temsilcileri ve lise temsilcilerinin katılımıyla toplantı yapıldı. Çorum Genç İHH Üniversite Komisyonu’nun da katılım sağladığı toplantıda eğitim ve teşkilatlanma konularına büyük yer verildi. Genç İHH komisyonlarında öncelikle eğitim alanındaki çalışmaların ayrı bir önem taşıdığı belirtildi. Bu doğrultuda kitap okuma ve tahlil günlerine ve konferans programlarına ağırlık verilmesi gerektiğini belirten Genç İHH Üniversiteler Başkanı Tunahan Kurfeyiz, kitap listelerinin hazırlandığını ve bunların Genel Merkez tarafından temin edileceğini söyledi.

Teşkilatlanma konusunda, her fakülte için bir temsilci olacak şekilde öngörülen yapılanmanın, yapılacak olan çalışmalar açısından büyük bir öneme sahip olduğuna dikkat çekildi.

Toplantıda, 1 yıllık planlamanın detayları il temsilcileriyle istişare edilerek, özellikle üniversite komisyonları için sabah namazı buluşmalarının, huzurevi ve yetimhane ziyaretlerinin gereğine işaret edildi.

(Haber Merkezi)