03 Şubat 2014 Pazartesi 21:39
“Çorum, gelecek vadeden bir kent”
Türk-Alman Ekonomi Günleri etkinliğini düzenlemek amacıyla özellikle ekonomik anlamda gelecek vaat eden illeri tespit ettiklerini ve ona göre o illeri ziyaret ettiklerini söyleyen Christoph Hallier, Çorum’u da gelecek vaat eden bir il olarak gördüklerini dile getirdi.

Hallier, “Çok basit sebeplerden dolayı yolumuz Çorum’a düştü. Çorum, ekonomi ve sanayinin gelişmesi açısından dikkat çeken bir il. Ekonomi konusunda gelecek vaat eden bir il olduğunu gördük Çorum’un” diyerek, bu ekonomik gelişmeyi Çorum için olumlu anlamda kullanmak istediklerini belirtti.

Almanya Büyükelçiliği olarak gelecek vaat eden illeri tespit edip, oralarda Türk-Alman Ekonomi Günleri düzenlediklerini kaydeden Hallier, “Buralarda belirli sanayi potansiyeline ulaşmış illeri seçiyoruz. Zonguldak, Samsun gibi illeri. İki ülkenin ticaret ve işadamlarını bir araya getirmek istiyoruz. Bunun bizim açımızdan en güzel örneği Mustafa beydir. Her iki ülkeden aldığını güzel bir tesise dönüştürmüştür.

Türk-Alman Ekonomi Günleri konusu Ticaret ve Sanayi Odası başkanına da ilettik ve olumlu yanıt aldık. Belediye’nin de bunun arkasında olmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu. (Taner ŞİMŞEK)
Son Güncelleme: 03.02.2014 21:39