27 Şubat 2014 Perşembe 21:05
Çorum Emniyet’ten 3 atama daha
Geçtiğimiz günlerde yapılan bazı atamaların ardından dün de 2 şube müdürü ile 1 emniyet amiri, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde daha yüksek bir göreve atandı.

Çorum Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü Mustafa Uluhan Baysal, Emniyet Genel Müdürlüğü İnterpol Daire Başkanlığı’na Şube Müdürü, Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Mehmet Ali Baran ile Alaca İlçe Emniyet Amiri Tamer Azer Arşin ise Arşiv Daire Başkanlığı’na Şube Müdürü olarak atandı.

Çorum’da 6 yıldır görev yapan Çorum Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü Mustafa Uluhan Baysal, Emniyet Genel Müdürlüğü İnterpol Daire Başkanlığı’na Şube Müdürü olarak atanırken, yerine Toplum Destekli Polis Şube Müdürü Ahmet Özkara vekâlet edecek.

Çorum’da 10 yıldır görev yapan, Emniyetin çeşitli birimlerinde görev aldıktan sonra son olarak Sosyal Hizmetler Şube Müdürü olarak görevini sürdüren Mehmet Ali Baran ise Arşiv Daire Başkanlığı’na Şube Müdürü olarak atandı. Baran’ın yerine de Muhabere Elektronik Şube Müdürü Bekir Sarıaslan’ın vekâlet edeceği öğrenildi.

Diğer taraftan son 1 yıldır Alaca İlçe Emniyet Amiri olarak görev yapan Tamer Azer Arşin de Mehmet Ali Baran ile birlikte Arşiv Daire Başkanlığı’na Şube Müdürü olarak atandı.

Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda da Çorum eski Emniyet Müdürü Necmettin Emre Teftiş Kurulu Başkanlığı görevine getirilmişti. Sonraki süreçte Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Yiğit, Terörle Mücadele Daire Başkan Yardımcısı ve Koruma Şube Müdürü Abdurrahman Gündoğdu da Teftiş Kurulu Başkanlığı Şube Müdürlüğü görevine atanarak ilimizden ayrılmıştı. Daha sonra ise Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı’na hemşehrimiz Turgut Aslan atanmıştı.

Ataması yapılan birim amirlerinin Çorum’dan ayrılması üzüntü ile karşılanırken, daha üst bir göreve getirilmeleri ise gönüllerde ferahlık yarattı.

ÇORUM HABER, uzun süre Çorum’da görev yapıp da Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilen tüm birim amirlerine yeni görevlerinde başarılar diler.
(Hacı ODABAŞ)
Son Güncelleme: 27.02.2014 21:05