Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

06 Nisan 2018 Cuma 00:47
Çorum'dan kısa kısa...

MADENDE KAZA

Çorum’da bir madende meydana gelen kazada bir işçi yaralandı.

Alınan bilgiye göre Dodurga’nın Alpagut Köyü’nde yaşanan olayda A.D. (35) isimli işçi yeraltında kazı yaptığı esnada, dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle dengesini kaybederek yere düşmesi sonucu sol ayağından hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

Yaralı işçi sevk edildiği Dodurga Devlet Hastanesi’nde tedavisinin ardından taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldı.

TARIM İLACI ZEHİRLEDİ

Çorum’da bir kişi kullandığı tarım ilacı nedeniyle zehirlendi.

Alınan bilgiye göre Alaca’ya bağlı Alacahöyük Köyü’nde yaşanan olayda H.A.Ç. (20) isimli genç ile C.A.Ç (19) isimli genç buğday ekili tarlalarına tarım ilacı attıkları esnada rüzgarın tersten esmesi sonucu ilaçtan etkilendiler.

Mide bulantısı şikayeti ile Alaca Devlet Hastanesi’ne kaldırılan iki gencin hayati tehlikesi bulunmadığı öğrenildi. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldı.

DEPODAKİ ODUN YANDI

Çorum’da bir evin deposunda çıkan yangın korkuttu.

Alınan bilgiye göre Sungurlu’ya bağlı Tatlı Köyü’nde yaşayan D.A. (57) isimli kişinin evinin eklentisi olan depoda yangın çıktı. Sungurlu Belediyesi İtfaiye ekiplerince yangın kısa sürede söndürülürken, yangında can kaybı olmadığı, depodaki odunların yandığı öğrenildi.

Olay yerinde yapılan incelemede yangının elektrik kaçağından çıktığı belirtilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldı.

KAFASINI TAŞA ÇARPTI

Çorum’da bir kişi kafasını taşa çarparak yaralandı.

Alınan bilgiye göre Çorum’un Osmancık İlçesi Sarpunkavak köyünde ikamet eden A K (82) isimli yaşlı adam kendi tarlasında çalışırken şekerinin düşmesi nedeniyle yere düşerek kafasını taşa çarparak hayati tehlikesi olacak şekilde yaralandı.

Yaşlı adam kendi imkânları ile Osmancık Devlet Hastanesine giderek tedavisini yaptırırken, ileri tetkik ve tedavi amacıyla Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldı.

SPİRAL MAKİNESİ ALNINDAN YARALADI

Çorum’da bir kişi spiral makinesi ile çalışırken alnından yaralandı.

Alınan bilgiye göre Çorum merkeze bağlı Çalyayla Köyü’nde ikamet eden S.C (66) isimli kişi evinin bahçesinde spiral makinesi ile çalışırken dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle makineyi elinden kaydırması sonucu alın kısmından yaralandı.

112 acil servis ile Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen yaralı şahısın tedavisinin devam ettiği öğrenilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldı.

OTOMOBİL SU KANALINA ÇARPTI

Çorum’da bir otomobil su kanalına çarpınca bir kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre D.U (50) yönetimindeki otomobil Tosya ilçesinden Osmancık istikametine seyir halinde iken Kargı’nın Hacıhamza Köyü mevkiine geldiği sırada sürücünün dikkatsizlik ve tedbirsizliği nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu yolun sağ tarafında bulunan su kanalına çarptı.

Kazada araçta yolcu olarak bulunan E.H.U. (46) isimli kadın hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanarak Osmancık Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldı.