Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

22 Mart 2018 Perşembe 23:40
Çorum'dan kısa kısa...

ÇEKİÇLE KENDİNİ YARALADI

Çorum’da bir kişi çekiçle çalışırken kendini yaraladı.

Alınan bilgiye göre Bayat’ın Sağpazar Köyü’nde bir işyerinde çalışan B.P (27) isimli kişi motor altında çekiç ile çalışırken dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle çekici sol el orta parmağına çekici vurarak yaralandı.

Bayat Devlet Hastanesi’ne sevk edilen kişi tedavisine müteakip taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldı.

İLAÇTAN ZEHİRLENDİ

Çorum’da bir kişi meyve ağacı ilaçlarken zehirlendi.

Alınan bilgeye göre Çorum merkeze bağlı Eskiköy’de yaşayan H.K (32) isimli kişi kendisine ait bahçede meyve ağaçlarına ilaçlama yaparken, havanın rüzgârlı olması sebebiyle ilacın kendi üzerine doğru gelmesi sonucu mide bulantısı nedeniyle Elit Park Özel Hastanesi’ne geldi.

İlaçlama yapan şahsa zirai ilaç zehirlenmesi tanısı konulduğu ancak hayati tehlikesinin olmasına rağmen kendi isteği ile hastaneden çıktığı belirtilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

TRAKTÖRDEN DÜŞEN KADIN YARALANDI

Çorum’da bir kadın traktörden düşerek yaralandı.

Alınan bilgiye göre Sungurlu’nun Çiçeklikeller köyünde ikamet eden M.A.D (59) yönetimindeki traktör tarlaya gübre attıktan sonra dönüşe geçti. Bu esnada arazinin engebeli olması nedeniyle traktörde bulunan E.D (55) isimli kadın dengesini kaybederek yere düşerek hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

Yaralı kadın sevk edildiği Sungurlu Devlet Hastanesi’nde ilk müdahalenin yapılmasını müteakip ileri tetkik ve tedavi için Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

TRAKTÖR ŞARAMPOLE DEVRİLDİ: 1 YARALI

Çorum’da bir traktör şarampole devrilince sürücü yaralandı.

Alınan bilgiye göre Çorum’un Ortaköy İlçesi’nde yaşanan olayda M.A (38) isimli kişi yönetimindeki traktör ile Karahacip köyü içerisinde seyir halinde iken köyiçi mevkiine geldiğinde dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek yolun solunda bulunan şarampole devrildi.

Kazada hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanan traktör sürücüsü sevk edildiği Ortaköy Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

5 KAZADA 8 YARALI

Çorum’da yaşanan trafik kazalarında çok sayıda kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre Bahçelievler Mahallesi Karşıyaka 1. Cadde’de yaşanan kazada M.E yönetimindeki otomobil ile H.B yönetimindeki motosiklet çarpıştı. Kazada motosiklet sürücüsü ile bu araçta bulunan Z.B isimli kişi yaralandı.

Üçtutlar Mahallesi Ilıca Caddesi üzerindeki kazada ise F.K yönetimindeki otomobil geri gere manevra yaptığı sırada N.B isimli kişiye çarparak yaralanmasına sebep oldu.

Çorum’un Osmancık İlçesi Yeşilçatma Mahallesi Adnan Menderes Caddesi’ndeki kazada ise M.K yönetimindeki motosiklet seyir halinde iken devrildi. Motosiklet sürücüsü hayati tehlike arzetmeyecek şekilde yaralanarak Osmancık Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Osmancık’ta aynı mahallede yaşanan ikinci kazada ise S.K. yönetimindeki otomobil ile S.K yönetimindeki başka bir otomobil çarpıştı. Kazada bir kişi yaralandı.

Merkez Üçtutlar Mahallesi Fatih Caddesi üzerinde K.B. yönetimindeki otomobil ile A.N.K. yönetimindeki otomobil çarpıştı. Kazada iki sürücü ile birlikte araçlarda bulunan M.G isimli kişi hayati tehlike arzetmeyecek şekilde yaralandı.

ALKOLLÜ YAKALANDILAR

Öte yandan Çorum’da trafik ekipleri tarafından Gazi Caddesi ve Osmancık’ta Koyunbaba Mahallesi’nde yapılan kontrollerde A.Ş. isimli kişi 1.30 promil alkollü, T.O isimli kişi ise 106 promil alkollü olarak tespit edilerek haklarında yasal işlem uygulandı.

(Volkan SINAYUÇ)