Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

20 Mart 2018 Salı 23:53
Çorum'dan kısa kısa...

KAZALARDA YARALANDILAR

Çorum merkez ve ilçelerinde meydana gelen kazalarda çok sayıda kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre Çepni Mahallesi’nde B.K isimli kişi işyerinde yemek yediği sırada dikkatsizliği sonucu düşerek hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanırken, Osmancık Çiftlikler Mahallesi’nde de M.D. isimli kişi işyerinde saç levhayı eli ile çekerken levhanın diğer eline çarpması sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Uğurludağ Yeşilyurt Mahallesi’nde İ.S. isimli kişi işyerinde yemekhaneye doğru yürüdüğü sırada kalıp üzerinde bulunan çiviye basması ayağından yaralandı.

Çorum merkez Gülabibey Mahallesi Ata Caddesi üzerinde ise M.C.Ç. isimli kişi dolap taşıdığı esnada dolabın üzerinde unutulan camın elinin üzerine düşmesi sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Gülabibey Mahallesi’ndeki diğer kazada ise E.G yönetimindeki otobüs seyir halinde iken önüne çıkan araca çarpmamak için aniden fren yapınca otobüste yolcu olarak bulunan Z.Ş. isimli yolcu düşerek yaralandı. Yine Gülabibey Mahallesi’nde F.T isimli kişi de bahçe duvarından atladığı esnada alkolün etkisi ile dengesini kaybedip düşüp hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Çepni Mahallesi Çiftlik Mezarlığı karşısında yaşanan olayda ise O.T isimli kişi harabe şekilde olan evi yıktığı sırada yere düşerek yaralandı. Osmancık Çiftlikler Mahallesi’ndeki ikinci olayda ise S.Ş. isimli işçi işyerinde tuğla pres makinasına ayağını sıkıştırması sonucu hayati tehlike arz eder şekilde yaralandı.

MOTORLU TESTERE İLE BİLEĞİNDEN YARALANDI

Çorum’da bir kişi çalıştığı motorlu testere ile bileğinden yaralandı.

Alınan bilgiye göre Sungurlu’ya sağlı Çiçekli Köyü’nde ikamet eden A.G (55) isimli kişi evinin önünde motorlu testere ile odun kestiği esnada dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle motorlu testerenin sol bileğine çarpması sonucu hayati tehlikesi olacak şekilde yaralandı.

Yaralı sevk edildiği Sungurlu Devlet Hastanesi’nde ilk müdahalenin yapılmasını müteakip ileri tetkik ve tedavi için Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

OTOMOBİLİ DEVİRDİ

Çorum’da 3 kişi içinde bulundukları otomobilin devrilmesi sonucu yaralandı.

Alınan bilgiye göre S.G (29) yönetimindeki otomobil Çorum istikametinden Ankara istikametine seyir halinde iken Sarimbey Köyü mevkiine geldiği esnada sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrildi.

Kazada otomobil sürücüsü ile birlikte araçta yolcu olarak bulunan G.G (23) ve Z.N.G (13) hafif şekilde yaralanarak Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldı.

SOBADAN ÇIKAN YANGIN KORKUTTU

Çorum’da bir köyde çıkan yangın korkuttu.

Alınan bilgiye göre Alaca’nın Balçıkhisar Köyü’nde ikamet eden C.E (52) isimli kişiye ait evde sobadan çıkan ateş sonucu yangın meydana geldi. Çıkan yangında muhtelif yiyecek malzemeleri ile yaşam malzemeleri tamamen yanarak kullanılamaz hale gelirken, Alaca Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesi ile söndürülen yangında herhangi bir yaralanma ve can kaybı olmadı. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldı.

MADENDE KAZA

Çorum’da bir madende yaşanan kazada bir işçi yaralandı.

Alınan bilgiye göre İskilip’in Çomu Köyü’nde faaliyet gösteren bir madende çalışan A.K (37) isimli kişi madenin düz baca tabir edilen bölümünde çalıştığı esnada duvar kısımdan kopan yaklaşık 4 kilogram ağırlığındaki taş parçasının şahsın sol diz kapağına çarpması neticesinde hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

Yaralı işçi İskilip Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek yapılan tedavisine müteakip taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldı.

OTOMOBİL DUVARA ÇARPTI: 3 KİŞİ YARALI

Çorum’da bir otomobil yol kenarındaki duvara çarpınca üç kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre Sungurlu’da meydana gelen olayda A.O.K (52) yönetimindeki otomobil Türkhacılarhanı Köyü istikametinden Demirşeyh köyü istikametine seyir halinde iken dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle sürücünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu yolun sağında bulunan taş duvarı çarpması sonucu kaza meydana geldi.

Kazada araç sürücüsü ile birlikte araçta yolcu olarak bulunan E.Ö (75) ve B.Ö (84) hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralandı. Yaralılar Sungurlu Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldı.

ALKOLLÜ YAKALANDILAR

Çorum’da Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde 4 kişi alkollü araç kullanırken yakalandı.

Alınan bilgiye göre Bahçelievler Mahallesi’nde B.B yönetimindeki aracı durduran Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri şahsın 2.24 promil alkollü olduğunu tespit ederek hakkında işlem yapıldı. Alkollü kişi ayrıca Emniyet görevlilerinin kendisini darp ettiği iddiasında da bulundu.

Bahçelievler Mahallesi’ndeki ikinci olayda ise madde hasarlı trafik kazasına karışan A.A isimli kişinin 1.07 promil alkollü olduğu tespit edilerek hakkında işlem uygulandı. Yine Bahçelievler Mahallesi’nde M.B isimli kişi de yapılan kontrolde 1.70 promil alkollü olarak belirlendi.

Çorum’un Sungurlu İlçesi Akçay Mahallesi’nde ise polisin durdurduğu D.A isimli sürücüde 161 promil alkol tespit edilerek talimatlar gereği hakkında yasal işlem uygulandı.

(Volkan SINAYUÇ)