Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

20 Mart 2018 Salı 00:16
Çorum'dan kısa kısa...

SPİRAL MAKİNESİYLE BAŞPARMAĞINI KESTİ

Çorum’da bir kişi tahta kestiği sırada ayak başparmağını kesti.

Alınan bilgiye göre Sungurlu’nun Eşme Köyü’nde İ.A (56) isimli kişi evinin balkonunda spiral makinası ile tahta kestiği esnada dikkatsizlik neticesinde sağ ayak başparmağını kesmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

112 acil servis ambulansı ile Sungurlu Devlet Hastanesi’ne sevk edilen yaralı yapılan tedavisine müteakip ileri tetkik ve tedavi için Çorum Erol Olçom Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

PARMAĞINI ÇALIŞAN MAKİNEYE KAPTIRDI

Çorum’da bir kişi çalışan makineyi temizlemek isterken parmağını kaptırdı.

Alınan bilgiye göre Çorum’un Mecitözü İlçesi Kayı Köyü’nden F.E (49) isimli kişi kendisine ait tarlada fırfır makinası ile tarlasına gübre atarken çalışan makinayı temizlemek istediği esnada sağ el başparmağının makine içerisine sıkışması sunucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

Yaralı şahıs kaldırıldığı Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan tedavisini müteakip ileri tetkik ve tedavi için Ankara İbn-i Sina Hastanesi’ne sevk edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

SOBADAN ÇIKAN GAZ ZEHİRLEDİ

Çorum’da genç bir kadın ve çocuğu sobadan çıkan gazdan zehirlendi.

Alınan bilgiye göre Alaca’ya bağlı Çatalkaya Köyü’nde ikamet eden N.A (19) isimli kadın ile C.A (1) isimli çocuğu sobadan çıkan karbondioksit gazından zehirlendi. Hayati tehlikeleri olmayan kadın ile çocuğu Alaca Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

OTOMOBİL ŞARAMPOLE YUVARLANDI: 2 YARALI

Çorum’da bir otomobil şarampole yuvarlandı. Kazada iki kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre M.E (35) yönetimindeki otomobil merkeze bağlı Büğdüz Köyü istikametinden Çorum istikametine seyir halinde iken sürücünün dikkatsizliği nedeniyle şarampole devrildi.

Kazada araç sürücüsü ile birlikte araçta yolcu olarak bulunan A.I (61) isimli kadın hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralandı. Yaralılar Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavilerinin ardından taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

MOTORLU TESTERE İLE BİLEĞİNDEN YARALANDI

Çorum’da bir kişi çalıştığı motorlu testere ile bileğinden yaralandı.

Alınan bilgiye göre Sungurlu’ya sağlı Çiçekli Köyü’nde ikamet eden A.G (55) isimli kişi evinin önünde motorlu testere ile odun kestiği esnada dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle motorlu testerenin sol bileğine çarpması sonucu hayati tehlikesi olacak şekilde yaralandı.

Yaralı sevk edildiği Sungurlu Devlet Hastanesi’nde ilk müdahalenin yapılmasını müteakip ileri tetkik ve tedavi için Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

DERE YATAĞINA GİRDİ: 3 YARALI

Çorum’da bir otomobilin dere yatağına girerek kaza yapması sonucu 3 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre İ.B (58) yönetimindeki otomobil Alaca istikametinden Çorum istikametine seyir halinde iken merkez Budakören Köyü mevkiine geldiği sırada sürücünün dikkatsizlik ve tedbirsizliği nedeniyle yolun sağındaki dere yatağına girmesi sonucu kaza meydana geldi.

Kazada araç sürücüsü ile birlikte araçta yolcu olarak bulunan H.B (55) E.D (66) isimli kişiler yaralanarak Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldı.

TRAKTÖRE ARKADAN ÇARPTI: 2 YARALI

Çorum’da bir otomobil sürücüsü önünde seyreden traktöre arkadan çarptı.

Alınan bilgiye göre O.K. (35) yönetimindeki otomobil Laçin istikametinden Çorum istikametine seyir halinde iken Gölünyazı mevkiine geldiği sırada önünde seyreden aracı sollamaya çalıştığı esnada karşı yönden gelen A.K (44) sevk ve idaresindeki traktörün sol arka kısmına çarptı. Kazada otomobil içinde yolcu olarak bulunan S.S (33) isimli kişi hafif şekiylde yaralanarak Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldı.

OTOMOBİLİ DEVİRDİ

Çorum’da 3 kişi içinde bulundukları otomobilin devrilmesi sonucu yaralandı.

Alınan bilgiye göre S.G (29) yönetimindeki otomobil Çorum istikametinden Ankara istikametine seyir halinde iken Sarimbey Köyü mevkiine geldiği esnada sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrildi.

Kazada otomobil sürücüsü ile birlikte araçta yolcu olarak bulunan G.G (23) ve Z.N.G (13) hafif şekilde yaralanarak Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldı.

(Volkan SINAYUÇ)