Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

07 Mart 2018 Çarşamba 23:21
Çorum'dan kısa kısa...

MADEN KAZASINDA İKİ İŞÇİ YARALANDI

Çorum’da iki ayrı madende yaşanan iş kazasında iki işçi yaralandı.

Alınan bilgiye göre İskilip’in Çomu Köyü’nde faaliyet gösteren bir madende çalışan H.Ş (43) isimli kişi maden ocağının saç oluk olarak tabir edilen kısmını onardığı sırada yukarıdan düşen kömür parçasının vücuduna değmesi sonucu hafif şekilde yaralandı. İskilip Devlet Hastanesi’ne sevk edilen işçi tedavisine müteakip taburcu edildi.

Dodurga Alpagut Köyü’ndeki madende işçi olarak çalışan İ.A (48) isimli kişi de yer altında kazı yaptığı esnada tavandan düşen taş parçasının sağ ayağına değmesi sonucu hafif şekilde yaralandı. Yaralı işçi Dodurga Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi edilirken, iki kazayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

BARİYERE ÇARPTI

Çorum’da bir otomobilin bariyere çarpması sonucu sürücü yaralandı.

Alınan bilgiye göre önceki akşam Çorum Ankara yolu üzeri Büyükgülücek köyü girişinde N.S (47) yönetimindeki araç Ankara istikametinden Çorum istikametine seyir halinde iken havanın yağışlı olması nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek yolun sağında bulunan bariyerlere çarptı.

Kazada yaralanan sürücü 112 acil servis ile Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

ALKOLLÜ YAKALANDILAR

Çorum’da 3 sürücü alkollü şekilde araç kullanırken yakalanarak haklarında işlem uygulandı.

Alınan bilgiye göre İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yaptıkları kontroller kapsamında İnönü Caddesi üzerinde R.K isimli kişiyi durdurdu. Sürücüde 1.77 promil alkol tesbit edilerek hakkında işlem uygulandı.

Trafik ekipleri Bahçelievler Mahallesi’ndeki denetimlerde O.S isimli kişi 275 promil, Karakeçili Mahallesi’nde ise H.K isimli kişiyi de 148 promil alkollü olarak tespit ederek hakkında işlem uyguladılar.

OTOMOBİL TAKLA ATTI: 2 KİŞİ YARALI

Çorum’da bir otomobilin takla atması sonucu yaşanan kazada iki kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre O.A (15) yönetimindeki otomobil Çorum istikametinden Mecitözü istikametine seyir halinde iken Mecitözü merkez polis noktasında dur ihtarına uymayarak kaçtı. Polis ekipleri tarafından kovalanan araç Mecitözü’ne bağlı Güngörmez Köyü mevkiinde sürücünün direksiyon hâkimiyetini kaybederek takla atması sonucu kaza yaptı.

Kazada 15 yaşındaki sürücü ile birlikte araçta yolcu olarak bulunan H.Ö (20) isimli kişiler hayati tehlike olmayacak şekilde yaralandı. Yaralılar Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alınırken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

İKİ OTOMOBİL ÇARPIŞTI: 5 YARALI

Çorum’da iki otomobilin çarpıştığı kazada 5 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre A.K (53) yönetimindeki otomobil Çorum istikametinden İskilip ilçesi istikametine seyir halinde iken, Çorum İskilip karayolunun 8. Kilometresinde merkez Altınbaş Köyü mevkiinde dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle tali yoldan ana yola kontrolsüz olarak çıkan H.Y (47) yöneimindeki otomobille çarpıştı.

Kazada araç sürücüsü H.Y. ile birlikte araçlarda yolcu olarak bulunan V.K. (48), G.K (44), E.K. (43) ve N.Y (70) isimli kişiler yaralanarak Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tedavilerinin ardından taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

(Volkan SINAYUÇ)