Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

06 Mart 2018 Salı 23:25
Çorum'dan kısa kısa...

MADENDE İKİ KAZA

Çorum’da bir madende meydana gelen iki ayrı kazada iki işçi yaralandı.

Alınan bilgiye göre Çorum’un Dodurga İlçesi Alpağut Köyü’nde faaliyet gösteren bir madende çalışan B.C (39) isimli işçi yeraltında hidrodirek tamiri yaptığı esnada direğin sol bileğine düşmesi sonucu hafif şekilde yaralandı.

Aynı madende müdür olarak görev yapan H.G (57X) isimli kişi de yerüstünde bulunan ızgaraya sıkışan taşı çıkarttığı esnada sağ elini ızgaraya sıkıştırması sonucu hafif şekilde yaralandı.

İki yaralı sevk edildiği Dodurga Devlet Hastanesi’nde tedavilerinin ardından taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

TRAKTÖRDEN DÜŞEN KADIN YARALANDI

Çorum’da traktörden düşen bir kadın yaralandı.

Alınan bilgiye göre merkeze bağlı Karabayır köyünde ikamet eden N.G (58) isimli kadın saman balyası yüklü traktörden indiği esnada dengesini kaybederek yere düşmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

Yaralı kadın sevk edildiği Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisinin ardından taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

KAHVE MAKİNESİ PATLADI, YARALANDI

Çorum’da bir işçi kahve makinesinin patlaması sonucu yaralandı.

Alınan bilgiye göre Çepni Mahallesi’nde bir işyerinde çalışan C.K isimli kişi fişini taktığı kahve makinesinin patlaması sonucu elinden hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Yaralı işçi Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisinin ardından taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

GÜVENCİN BESLERKEN BALKONDAN DÜŞTÜ

Çorum’da bir kişi güvercin beslerken balkondan düşerek yaralandı.

Alınan bilgiye göre merkez Kale Mahallesi’nde yaşanan olayda C.G. isimli kişi balkonda güvercin beslerken dengesini kaybederek düşmesi sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı. Yaralı kişi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisinin ardından taburcu edildi.

Çorum’da Oğuzlar İlçesi Birtatlı Mahallesi’nde ikamet eden H.G isimli kişi de kanepeye oturmak isterken düşerek hayati tehlike olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı kişi ilk müdahalenin ardından Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Bayat İlçesi’ne bağlı Dere Mahallesi’nde ise H.O isimli kişi bıçakla parmağını keserek yaralandı. Hayati tehlikesi bulunmayan yaralının ilk müdahalenin ardından Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği öğrenildi.

(Volkan SINAYUÇ)