Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

05 Mart 2018 Pazartesi 22:03
Çorum'dan kısa kısa...

MADENDE KAZA

Çorum’da bir maden ocağında yaşanan kazada bir işçi yaralandı.

Alınan bilgeye göre İskilip’in Çomu Köyü’nde faaliyet gösteren bir maden ocağında çalışan S.İ (47) isimli işçi maden ocağının baca kısmında, tünelin çökmemesi için ağaç direkleri ile desteklediği sırada ağaç direğinin sağ bacağına düşmesi sonucu hafif şekilde yaralandı.

Yaralı olarak İskilip Devlet Hastanesi’ne sevk edilen işçi tedavisinin ardından taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldı.

SERVİSTEN DÜŞÜP HAYATINI KAYBETTİ

Çorum’da bir işçi bindiği servis aracından düşerek yaralandı.

Alınan bilgiye göre Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir işyerinde çalışan T.D (43) isimli işçi bindiği servis aracında dengesini kaybederek arka kapıdan yere düşmesi neticesinde kafasını beton zemine çarparak ağır şekilde yaralandı.

Yaralı olarak Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen işçi yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybeti. Olay ile ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla yapılan otopsinin ardından işçinin cenazesi ailesine teslim edildi.

GENÇ KIZ İLAÇLA İNTİHARA KALKIŞTI

Çorum’da genç bir kız ilaç içerek intihara kalkıştı.

Alınan bilgiye göre Mecitözü’nün Tanrıvermiş Köyü’nde yaşayan Y.Y. (23) isimli genç kız evinin bahçesinde otururken abisine ait güvercinin sokak kedisi tarafından yendiğini görmesi üzerine sinirlenip ruhsal bunalıma girerek daha önceki rahatsızlığından dolayı kullanmış olduğu bir ilaçtan 28 adet içerek intihara teşebbüs etti.

Ailesi tarafından Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen genç kızın hayati tehlikesi nedeniyle gözetim altında tutulduğu, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldığı belirtildi.

ÖRDEK AVLAYAN KİŞİ YAKALANDI

Çorum’da av sezonunun yasak olduğu dönemde ördek avlamaya çalışan bir kişi yakalandı.

Alınan bilgiye göre İskilip Kayaağzı köyü Çılbayır mevkiinde meydana gelen olayda R.K (41) isimli kişi kendisine ait av tüfeği ile ve S.Ş (48) isimli kişi de av tüfeği ile av sezonunun yasak olduğu dönemde ördek avlamaya çalıştıkları sırada Jandarma tarafından yakalandı.

Olay ile ilgili Çorum Orman İşletmesi Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerine bilgi verilirken, tüfeklerine Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri tarafından el konulan kişilere kişi başı Bin 500 TL idare yaptırım uygulandı.

OTOMOBİL BARİYERE ÇARPTI: 5 KİŞİ YARALI

Çorum’da meydana gelen bir trafik kazasında 5 kişi yaralandı.

Alınan bilgeye göre Çorum-Sungurlu Karayolu’nun Narlık Köyü mevkiinde meydana gelen kazada Eskişehir’de görevli cenaze izinli Polis Memuru Ö.O (53) yönetimindeki otomobil Çorum’dan Sungurlu istikametine doğru seyir halinde iken tedbirsizlik nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek demir bariyerlere çarptı.

Kazada otomobil sürücüsü polis memuru ile birlikte araçta bulunan B.O (46), S.O (22), E.K (37) ve K.K (5) isimli kişiler hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralandı. Yaralılar Sungurlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldığı belirtildi.

3 KAZADA 4 YARALI

Çorum merkezde meydana gelen 3 ayrı trafik kazasında 4 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre Ulukavak Mahallesi’nde yaşanan kazada F.D yönetimindeki motosiklet, karşıdan karşıya geçmeye çalışan K.A. isimli kişiye çarparak hayati tehlike arzetmeyecek şekilde yaraladı.

Gülabibey Mahallesi’nde yaşanan kazada ise H.S yönetimindeki otomobil ile R.F yönetimindeki otomobil çarpıştı. Kazada iki sürücü de hayati tehlike arzetmeyecek şekilde yaralanarak hastanede tedavi altına alındı.

Yavruturna Mahallesi’ndeki kazada ise İ.Ş isimli kişi yönetimindeki elektrikli bisiklet seyir halinde iken yolun kaygan olması sebebiyle kayarak kaza yaptı. Kazada sürücü hafif şekilde yaralandı.

(Volkan SINAYUÇ)