Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

27 Şubat 2018 Salı 23:22
Çorum'dan kısa kısa...

İNŞAATTAN DÜŞEN İŞÇİ YARALANDI

Çorum’da inşaattan düşen işçi yaralandı.

Alınan bilgiye göre Çepni Mahallesi’nde bir inşaatta çalışan İ.D isimli işçi yüksekten düşmesi sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı. Yaralı işçi olay yerine gelen 112 acil servis görevlilerince Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Öte yandan Mimar Sinan Mahallesi’nde de İ.K isimli kişi işyerinde ayağına demir düşmesi neticesinde yaralandı.

AYAĞINA BALTA VURDU

Çorum’da bir kişi odun keserken ayağına balta ile vurması neticesinde yaralandı.

Alınan bilgiye göre Çorum’un Bayat İlçesi Tepekutuğun Köyü’nde yaşayan D.K (49) isimli kadın evinin bahçesinde bulunan odunları balta ile keserken dikkatsizlik sonucu baltayı sağ ayağına vurması sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

Yaralı kadın Bayat Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisine müteakip ileri tetkik ve tedavi için Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

CEVİZ AĞACINDAN AŞAĞIYA DÜŞTÜ

Çorum’da bir kişi ceviz ağacından düşerek yaralandı.

Alınan bilgiye göre Çorum’un Bayat İlçesi’ne bağlı İleği Köyü’nde ikamet eden P.O (55) isimli kişi ceviz ağaçlarının budamasını yaparken dikkatsizliği nedeniyle ayağının kayması sonucu düşerek omuz ve sırt kısmından hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

Yaralı kişi Bayat Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisine müteakip ileri tetkik ve tedavi için Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

MADENDE KAZA

Çorum’da bir madende yaşanan kazada bir işçi yaralandı.

Alınan bilgiye göre İskilip’in Çomu Köyü’nde faaliyet gösteren bir işyerinde çalışan H.İ.D (45) isimli işçi maden bölümüne ait ana yolda murç ile demir kırarken dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle murcun geri tepmesiyle dudağının üst kısmından hafif şekilde yaralandı. Yaralı İskilip Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

Öte yandan Çorum’da da bazı işyerlerinde çeşitli iş kazaları yaşandı. Mimar Sinan Mahallesi’ndeki bir işyerinde çalışan Ö.T isimli kişi portif ile çalıştığı sırada, birden ayağına çarpması sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Buharaevler Mahallesi’ndeki kazada ise K.B. isimli kişi işyerinde kamyonun arka lifinden arkadaşıyla traspaletle domates yüklü kasaları indirken, transpaletten domates kasalarının devrilmeye başlamasıyla, kasaları tutmak istediği sırada bu esnada kasaların sol eline düşmesi sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Ulukavak Mahallesi’nde ise M.K. isimli kişi demir kapıyı kapattığı sırada rüzgarın etkisiyle kapının sağ el yüzük parmağına gelmesi üzerine yaralandı.

MANTARDAN ZEHİRLENDİ

Çorum’da bir kişi mantardan zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre Osmancık’a bağlı Gürleyik Mahallesi’nde yaşayan M.G isimli kişi toplamış olduğu mantarları pişirerek yemesi sonucu hayati tehlike arzetmeyecek şekilde zehirlendi.

Olay yerine çağrılan ambulans ile Osmancık Devlet Hastanesi’ne kaldırılan M.G. tedavisinin ardından taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

OTOMOBİL TAKLA ATTI: 2 KİŞİ YARALI

Çorum’da bir otomobilin takla atması sonucu iki kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre M.G (39) yönetimindeki otomobil Çorum ili istikametinden Ortaköy İlçesi istikametine seyir halinde iken Sazak Köyü mevkiine geldiği esnada viraja hızlı girmesi nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek takla attı.

Kazada araç sürücüsü ile birlikte araçta yolcu olarak bulunan N.G (36) hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı iki kişi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

DOMUZA ÇARPTI

Çorum’da bir otomobil domuza çarpınca 3 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre O.Ş (41) yönetimindeki 06 FY 9794 plakalı araç, Alaca ilçesi istikametinden Sungurlu istikametine seyir halinde iken Kıcıllı köyü mevkiine geldiğinde domuza çarpması sonucu kaza yaptı.

Kazada araç sürücüsü ile birlikte araçta yolcu olarak bulunan H.B (37) ve M.Ş (66) isimli kadınlar yaralandı. Yaralılar Alaca Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

ARAÇ ŞARAMPOLE DEVRİLDİ: 4 YARALI

Çorum’da bir otomobilin şarampole devrilmesi sonucu 4 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre E.B (23) yönetimindeki otomobil Laçin istikametinden Hamamözü istikametine seyir halinde iken Narlı Köyü mevkiine geldiğinde sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole devrildi.

Kazada otomobil sürücüsü ile birlikte araçta bulunan A.S (23), O.B. (47) ve E.G (37) isimli kişiler hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralandı. Yaralılar Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

9 KAZADA 13 YARALI

Çorum merkez ve ilçelerinde yaşanan trafik kazalarında çok sayıda kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre N.A (62) yönetimindeki otomobil Osmancık Kamil Köyü istikametinden ilçe merkezine seyir halinde iken dikkatsizlik sonucu yol kenarındaki toprak ve taş yığınına çarpması sonucu kaza oluştu. Kazada yaralanan sürücü Osmancık Devlet Hastanesi’nde tedavisinin ardından taburcu edildi.

Amasya istikametinden Çorum istikametine gelen D.E (55) yönetimindeki otomobil ise Kuşsaray Köyü mevkiinde E.G (45) yönetimindeki çekiciye arkadan çarptı. Kazada yaralanan otomobil sürücüsü Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Merkez Kale Mahallesi’nde A.P. isimli çocuk, D.D isimli kişiye ait motosiklet ile kaza yaparak yaralandı.

Ulukavak Mahallesi Osmancık Caddesi’nde ise G.K isimli kişinin kullandığı otomobil A.İ. yönetimindeki elektrikli motosiklete çarparak kayıplara karıştı. Motosiklet sürücüsü yaralanırken, firari G.K’nin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Ulukavak Mahallesi Köprübaşı Caddesi’ndeki kazada ise N.A yönetimindeki araç ile E.Ö yönetimindeki araç çarpıştı. Kazada araç sürücüleri ile birlikte araçlarda bulunan S.A. ve O.K isimli kişiler de yaralandı.

Osmancık Yeni Mahalle Namık Kemal Caddesi üzerindeki kazada ise S.A yönetimindeki motosiklet ile H.D sevk ve idaresindeki otomobil çarpıştı. Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü tedavi altına alındı.

Çorum merkez Bahçelievler Mahallesi’nde ise L.T yönetimindeki araç ile M.R yönetimindeki elektrikli bisikletle çarpıştı. Kazada elektrikli bisiklet sürücüsü ile bu araçta bulunan Z.M isimli kişi yaralanarak tedavi altına alındı.

Akkent Mahallesi’ndeki kazada ise M.K. isimli kişi 19 AJ 469 plakalı aracı ile kırmızı ışıkta beklediği sırada arkasından gelen 19 S… plakalı bir aracın çarpması sonucu yaralandı. Sürücüsü tespit edilemeyen aracın olay yerinden ayrıldığı ve açık kimliğinin bulunması için çalışma başlatıldığı öğrenildi.

Çepni Mahallesi Akşemsettin Caddesi’ndeki kazada ise A.Ş. yönetimindeki otomobil seyir halinde iken E.K isimli kişiye çarparak yaraladı. Yaralı kişinin hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı öğrenildi.

(Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 28.02.2018 09:28