Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

13 Şubat 2018 Salı 22:46
Çorum'dan kısa kısa...

YAĞIŞLI HAVA KAZA YAPTIRDI

Çorum’da bir otomobil yağışlı hava nedeniyle kaza yaptı.

Alınan bilgiye göre F.G (63) yönetimindeki otomobil İskilip’ten Çorum istikametine seyir halinde iken Saraylı Köyü Danaderesi mevkiine geldiğinde havanın yağışlı ve yolun kaygan olması sebebiyle takla attı.

Kazada araç sürücüsü hafif şekilde yaralanarak Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldı.

OTOMOBİL TIR’A ÇARPTI

Çorum’da bir otomobilin sürücüsü TIR’a çarpınca yaralandı.

Alınan bilgiye göre H.B. (78) yönetimindeki otomobil Alaca istikametinden Çorum istikametine seyir halinde iken Çayhatap Köyü mevkiinde aynı istikamette seyir halinde bulunan TIR’a arkadan çarptı. Kazada otomobil sürücüsü ile birlikte araçta yolcu olarak bulunan C.B. (70) isimli kadın yaralanarak Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldı.

SOBADAN ZEHİRLENDİ

Çorum’da bir kişi sobadan zehirlendi.

Alınan bilgiye göre Çorum’un Mecitözü İlçesi’ne bağlı Doğla Köyü’nde ikamet eden A.C (33) isimli kişi evindeki sobaya kömür attıktan sonra baş dönmesi ve mide bulantısı şikâyeti ile Mecitözü Devlet Hastanesi’ne müracaat etti.

Yapılan muayenesinde şahsın karbonmonoksit gazı zehirlenmesi şüphesi ile Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilerek tedavisinin ardından taburcu edildiği, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

İKİ OTOMOBİL ÇARPIŞTI: 2 YARALI

Çorum’da iki otomobilin çarpışması sonucu iki kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre M.K.(49) yönetimindeki otomobil ile Sungurlu ilçesi istikametinden Boğazkale ilçesi istikametine seyir halinde iken Yekbaş köyü yol ayrımı mevkiinde, dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle karşı istikamette seyir halinde bulunan S.S.(68) yönetimindeki otomobil ile çarpıştı.

Kazada yaralanan araç sürücüsü M.K. ile aynı araçta yolcu olarak bulunan E.K. isimli şahıslar sevk edildikleri Sungurlu Devlet Hastanesi’nde tedavilerinin tamamlanmasını müteakip taburcu edilirken, olayla ile ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldı.

OTOMOBİL TAKLA ATTI

Çorum’da bir otomobilin takla atması sonucu iki kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre R.Ç.(49) isimli şahıs yönetimindeki otomobil Yozgat istikametinden Alaca istikametine seyir halinde iken Alaca/Koçhisar köyü mevkiine geldiği esnada havanın yağışlı ve yerlerin kaygan olması nedeniyle yolun sağ tarafına doğru takla atması sonucu kaza meydana geldi.

Kazada araç sürücüsü ile birlikte araçta yolcu olarak bulunan F.K.Ç.(20) isimli şahıslar hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralanarak Alaca Devlet Hastanesi’ndeki tedavinin ardından ileri tetkik ve tedavi için Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Olayla ile ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldı.

ŞARAMPOLE DEVRİLDİ

Çorum’da bir kamyonet şarampole devrilince 3 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre A.G. (65) yönetimindeki kamyonet Laçin istikametinden Çorum istikametine seyir halinde iken Kırkdilim Köyü Gölünyazı mevkiine geldiği esnafa havanın yağışlı ve yolun kaygan olması sebebiyle sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole devrildi.

Kazada araç sürücüsü ile birlikte araçta yolcu olarak bulunan A.G. (65) ve S.T (91) isimli kadınlar hafif şekilde yaralanarak Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Olayla ile ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldı.

Öte yandan O.O (44) isimli şahıs yönetimindeki otomobil ise Laçin istikametinden Çorum istikametine seyir halinde iken merkez Bayat Köyü mevkiinde karşı istikamette seyir halinde bulunan V.M. (53) yönetimindeki otomobil ile çarpıştı. Kazada O.O. hafif şekilde yaralanırken, V.M isimli sürücü de hayati tehlikesi bulunduğu için Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

ALKOLLÜ OLAN SÜRÜCÜ KAZA YAPTI: 2 YARALI

Çorum’da alkollü olarak araç kullanan bir sürücü kaza yaptı.

Alınan bilgiye göre Ş.T. (23) isimli kişi yönetimindeki otomobil Kastamonu’nun Tosya ilçesi istikametinden Çorum’un İskilip ilçesi istikametine seyir halinde iken Doğangir Köyü mevkiine geldiği sırada tedbirsizlik, dikkatsizlik nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek yolun sol tarafında bulunan şarampole düşerek takla attı.

Kaza sonrasında olay yerine gelen ekipler tarafından yapılan incelemede sürücünün 171 promil alkollü olduğu ve araçta yolcu olarak bulunan H.B. (50) isimli kişinin de 140 promil alkollü olduğu belirlendi. Sürücü ve yanındaki yolcunun hayati tehlikeleri bulunması sebebiyle Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındığı, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldığı ve sürücü hakkında trafik güvenliğini tehlikeye sokmak suçundan da gerekli işlemin yapıldığı öğrenildi.

İNŞAATTA ÇUKURA DÜŞTÜ

Çorum merkez ve ilçelerinde yaşanan çeşitli kazalarda çok sayıda kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre Osmancık Esentepe Mahallesi’nde yaşayan D.K. isimli kişi budamak için çıktığı ağaçtan düşmesi sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Osmancık Şenyurt Mahallesi’nde ise B.B. isimli kişi yataktan düşmesi sonucu yaralanarak Osmancık Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Merkez Mimar Sinan Mahallesi’nde ise H.Ç isimli kişi çalışmış olduğu işyerinde oksijen kaynağı ile parça keserken parçanın üzerine düşmesi sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Gazi Caddesi üzerinde yürüyen E.K isimli kişi de nerden geldiğini bilmediği bir sac parçasının ayağına çarpması sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Çepni Mahallesi’nde bir işyerinde çalışan Ş.E. isimli kişi de işyerinde ayağının kayması sonucu düşerek hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Kunduzhan Mahallesi Osmancık Caddesi üzerinde ise M.K isimli kişi tuvalet için gittiği inşaatta çukura düşmesi sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

İskilip’e bağlı Hacıpiri Mahallesi Tabakhane Caddesi’nde yaşanan olayda ise F.Y. isimli kişi merdivenlerden düşmesi sonucu yaralanarak İskilip Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Çorum’da H.A. isimli bir işçi Koyunağılı Köyü’nde çöp konteynırını kamyona taktığı sırada parmağını sıkıştırması sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Mecitözü Sarıdede Mahallesi Poyraz Sokak’ta yaşanan olayda ise M.A.K isimli çocuk ikametinde oyun oynadığı sırada hap yutması sonucu hastaneye getirildi. Küçük çocuğun hayati tehlikesinin bulunduğu ve tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

(Volkan SINAYUÇ)