Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

04 Ocak 2018 Perşembe 20:50
Çorum'dan kısa kısa...

OKSİJEN TÜPÜ ELİNE DÜŞEN İŞÇİ YARALANDI

Çorum’da bir işçi oksijen tüpünün eline düşmesi sonucu yaralandı.

Alınan bilgiye göre Çorum Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir işyerinde çalışan A.Ö. (22) isimli kişi işyerinde çalıştığı esnada kaynak yaparken oksijen tüpünün sol eline düşmesi sonucu yaralandı. Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen yaralının hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

Öte yandan Çorum Organize Sanayi Bölgesi’ndeki başka bir işyerinde çalışan D.T. (22) isimli işçi de göz koruyucu olarak tabir edilen parçayı kapalı tutmadığı için oradan kayan iğnenin sol gözüne çarpması sonucu yaralandı. Bu işçi de Çorum Özel Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı.

Ayrıca Uğurludağ Yeşilyurt Mahallesi Uğurlu Caddesi üzerindeki bir şantiyede kaynak yapan S.G (25) isimli genç de sıçrayan kıvılcımlar nedeniyle gözünden yaralanarak hastanede tedavi altına alındı. Yaşanan 3 iş kazasıyla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

KÜÇÜK ÇOCUĞA OTOMOBİL ÇARPTI

Çorum’da küçük bir çocuk otomobil çarpması sonucu yaralandı.

Alınan bilgiye göre Mimar Sinan Mahallesi Mimar Sinan 5. Cadde üzerinde yaşanan olayda R.F (44) isimli kişi yönetimindeki araç seyir halinde iken aniden yola çıkan M.N.Y (10) isimli çocuğa çarparak yaralanmasına sebep oldu.

Öte yandan Çorum’da 5 ayrı kazada daha otomobiller yayalara çarparak yaralanmalarına sebep oldu. Buna göre Ulukavak Mahallesi Akpınar Caddesi üzerindeki olayda H.E. (30) isimli bayan yönetimindeki otomobil karşıdan karşıya geçmeye çalışan ve kimlik tespiti yapılamayan küçük çocuğa çarparak yaraladı.

Karakeçili Mahallesi Stad Sokak’ta ise S.B (37) yönetimindeki otomobil 5 yaşındaki Ç.K isimli küçük çocuğa çarparak yaraladı. Gazi Caddesi üzerinde ise Y.G (30) yönetimindeki otomobil S.K isimli 15 yaşındaki kız çocuğuna çarparak yaralanmasına neden oldu.

Kale Mahallesi Emek Caddesi ile Hamit Duran Caddesi’nin kesiştiği kavşakta yaşanan kazada ise Ö.A (38) yönetimindeki otomobil 5 yaşındaki B.Ç isimli çocuğa çarparak yaraladı. Bahabey Caddesi ile Hüyük Cadesi Kavşağı’nda ise A.Ç (20) yönetimindeki otomobil G.C (29) ve T.C (24) isimli kişilere çarparak yaraladı.

DÜŞEREK YARALANDILAR

Çorum’da yaşlı bir kadın sandalyeden, yaşlı bir adam ise tuvalet çıkışında ayağının kayması sonucu düşerek yaralandı.

Alınan bilgiye göre Çorum’un Oğuzlar İlçesi Çeşme Mahallesi Şehit Er Murat Keleş Caddesi üzerinde bulunan evinde ikamet eden Bedriye B (63) isimli yaşlı kadın oturduğu sandalyeden düşerek yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından gözetim altına alınan kadının hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Çorum’un Bayat İlçesi’ne bağlı Yeni Mahalle Çavuş Sokak’ta tuvalete giren Mehmet C (75) yaşındaki yaşlı adam ise tuvalet çıkışında ayağının kayarak yere düşmesi sonucu yaralandı. Bayat Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaşlı adamın hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

PARMAĞINI SIKIŞTIRDI

Çorum’da bir kişi çöp konteynırına parmağını sıkıştırması sonucu yaralandı.

Alınan bilgiye göre Mimar Sinan Mahallesi Fevzi Çakmak 15. Sokak üzerinde temizlik yapan O.S (39) isimli kişi yerinden çıkan çöp konteynırının parmağını sıkıştırması sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Ayrıca Çepni Mahallesi Akşemseddin Caddesi üzerindeki bir işyerinde çalışan A.Ç (37) isimli işçi de çalıştığı işyerinde kemikten et ayırdığı sırada bıçağın eline gelmesi sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

MOTOSİKLET İLE İKİ ARAÇ ÇARPIŞTI

Çorum’da yaşanan iki ayrı kazada iki otomobil ile iki motosiklet çarpıştı. Kazalarda 2 motosiklet sürücüsü yaralandı.

Alınan bilgiye göre Üçtutlar Mahallesi Eşref Hoca Caddesi üzerinde yaşanan kazada M.K (73) isimli kişi 19 KN 402 plakalı motosikleti ile park halinde bulunan B.Y (50) isimli kişiye ait 19 UT 319 plakalı araca çarptı. Motosiklet sürücüsünün hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandığı öğrenildi.

Üçtutlar Mahallesi Okul 1. Sokak kavşağında yaşanan diğer bir kazada ise F.K (35) yönetimindeki 55 BY 938 plakalı araç, Gürcistan vatandaşı A.M (18) isimli gencin kullandığı motosikletle çarpıştı. Kazada motosiklet sürücüsü genç hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

6 KAZADA 9 YARALI

Çorum’da yağışlı hava çok sayıda kazayı da beraberinde getirdi. Son iki gün içinde yaşanan 6 kazada 9 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre O.Ü.(33) isimli kişi otomobili ile Çorum istikametinden Alaca ilçesi istikametine seyir halinde iken Çorum Alaca yolunun 13. kilometresinde gizli buzlanma nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek yolun sağ tarafında bulunan su kanalına düştü. Kazada sürücü ile birlikte araçta yolcu olarak bulunan Y.Ü.(60) isimli şahıs hafif şekilde yaralandı. Yaralılar sevk edildikleri Alaca Devlet Hastanesi’nde tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Merkez Ulukavak Mahallesi Osmancık Caddesi üzerindeki kazada ise O.K (22) yönetimindeki 19 TU 001 plakalı araç tek taraflı kaza yaptı. Kazada araçta yolcu olarak bulunan S.K (31), M.K (59) ve H.D (87) hafif şekilde yaralandı.

Sungurlu Sunguroğlu Mahallesi Alparzlan Türkeş Caddesi üzerinde H.A (42) yönetimindeki araç geri manevra yaptığı esnada V.B (52) isimli kadına çarparak yaralanmasına sebep oldu.

Sungurlu’daki diğer bir kazada ise A.B (33) yönetimindeki araç geri geri manevra yaptığı sırada H.Y (79) isimli yaşlı adama çarparak hafif şekilde yaralanmasına sebep oldu.

Çorum merkez Bahçelievler Mahallesi Şenyurt Caddesi üzerindeki kazada ise A.R.Ö (58) isimli kişinin kullandığı 19 UR 539 plakalı motosikleti seyir halinde iken direksiyon hakimiyetini kaybederek kaza yaptı. Kazada sürücü hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanarak Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Bahçelievler Mahallesi Bahabey Caddesi üzerinde önceki akşam yaşanan kazada ise H.S (18) yönetimindeki motosiklet yerlerin kaygan olması sebebiyle kayarak kaza yaptı. Kazada sürücü ile birlikte motosiklette bulunan E.M (17) isimli kişi hayati tehlike arzetmeyecek şekilde yaralandı.

(Volkan SINAYUÇ)