Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

12 Eylül 2017 Salı 01:48
Çorum'dan kısa kısa...

CEVİZ AĞACINDAN DÜŞTÜ

Çorum’un Mecitözü İlçesi’nde ceviz ağacından düşen bir kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre Mecitözü’nün Figani Köyü’nde yaşayan N.Y.(46) isimli kadın annesinin evinin bahçesinde bulunan ceviz ağacına ceviz toplamak için çıktığında bir anlık dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu ayağının kaması neticesinde yere düşmesi nedeni ile yaralandı.

Kazada yaralanan N.Y. Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi yapılarak hayati tehlikesi olmadığından taburcu edildi. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet savcısının talimatıyla tahkikata başlandı.

Öte yandan Ortaköy’de İncesu Kanyonu’nda yürüyen C.Ö. (51) isimli kişi dikkatsizlik sonucu düşerek yaralandı. Kaldırıldığı Ortaköy Devlet Hastanesi’nde ilk muayenesi yapılan kişi daha sonra Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Şahsın hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

Ayrıca merkezde Gülabibey Mahallesi Muhtarlığı önünde elektrikli bisikleti ile seyir halinde bulunan E.A ( 19) isimli genç dikkatsizlik neticesinde dengesini kaybederek düşerek yaralandı. Üçtutlar Mahallesi Üçtutlar Caddesi üzerinde ise Ü.C. (37) isimli kişi alkollü olması sebebiyle yere düşerek yaralandı.

SUNGURLU’DAKİ KAZADA BEBEĞİN AYAĞI KIRILDI

Çorum’un Sungurlu İlçesi’nde meydana gelen trafik kazasında 3 yaşındaki bebeğin ayağı kırıldı.

Edinilen bilgiye göre önceki gün öğlen saatlerinde Z.Ş. (32) yönetimindeki otomobil Sungurlu istikametinden Kırıkkale istikametine seyir halinde iken Sungurlu-Kırıkkale Karayolu’nun 21. kilometresinde tedbirsizlik ve dikkatsizlik nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek yolun sağına takla attı.

Kazada araç sürücüsü ile birlikte araçta yolcu olarak bulunan H.Ş.(55), H.A.(23), A.Ş.(27), H.TA(1), Z.İ.Ş.(1) ve B.Ş.(3) isimli kişiler hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralandı. Yaralılar sevk edildikleri Sungurlu Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Yaralılardan B.Ş.(3) isimli bebeğin ise sağ bacağında kapalı kırık olduğu tespit edilerek ileri tetkik ve tedavi için Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

ALKOLDEN ZEHİRLENDİ

Çorum’da bir kişi aşırı derece alkol alınca zehirlendi.

Edinilen bilgiye göre Bahçelievler Mahallesi Bahabey Caddesi’nde bulunan Y.Ü (14) isimli genç gece geç satalerde aşırı derecede alkol aldı. Rahatsızlanması nedeniyle olay yerine gelen ambulans ile hastaneye kaldırılan gencin hayati tehlike arzedecek şekilde zehirlendiği ve hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı öğrenildi. Ayrıca olayla ilgili tahkikat başlatıldı.

Çorum’un Alaca ilçesinde de bir kişi yediği mantardan zehirlendi. Alınan bilgiye göre Cumhuriyet Mahallesi Perçin Sokak’ta oturan E.G. (17) isimli genç yediği kültür mantarından dolayı zehirlendi.

AYAĞINA BALYOZ DÜŞÜRDÜ

Çorum’da bir kişi ayağına balyoz düşürerek yaralandı. Bahçelievler Mahallesi’nde bir işyerinde çalışan L.A. (21) isimli genç çalıştığı işyerinde balyozu ayağına düşürerek yaralandı.

Uğurludağ’da ise bir inşaatta kalıp tahtası söken kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre Yeşilyurt Mahallesi Uğurlu Caddesi’nde bir inşaatta çalışan M.T (20) isimli genç tahta sökerken çiviye basarak yaralandı.

Çorum Gülabibey Mahallesi’nde de 22 yaşındaki E.S isimli genç alkolünde etkisiyle dengesini kaybederek yere düşünce yaralandı. Ayrıca yine merkezde bir işyerinde çalışan A.Ö isimli 22 yaşındaki genç tezgaha ürün yerleştirdiği sırada kireç çözücü ürünün düşerek eline ve yüzüne dökülmesi neticesinde yaralandı.

Çepni Mahallesi Tarım Caddesi üzerinde bir işyerinde çalışan R.K. (35) isimli kişi de paletle kömür yüklediği esnada ayağının kayıp palete sıkışması sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Alaca’da da Ö.G (36) isimli bir işçi tavan tahtalarını söktüğü sırada kafasına tahta parçası düşünce yaralandı. Yaralılar kaldırıldıkları hastanelerde tedavilerinin ardından taburcu edildi.