Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

23 Ağustos 2017 Çarşamba 00:10
Çorum'dan kısa kısa...

ÇAPAYI BACAĞINA VURDU

Çorum’da bir kişi bahçede çalışırken çapayı bacağına vurması sonucu yaralandı.

Edinilen bilgiye göre merkeze bağlı Çaltıcak Köyü’nde oturan A.A. (26) bahçede çapa yaparken dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu çapayı sağ bacağına vurması neticesinde hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

Olay sonrasında kendi imkânları ile Çorum Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ne gelen A.A. daha sonra ambulans ile Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilerek tedavi oldu. Olayla ilgili Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda tahkikata başlandığı öğrenildi.

ASANSÖR KOPTU

Öte yandan ilimizde bir fabrikada çalışan O.T (35) işyerinde bir anlık dikkatsizliği sonucu düşerek hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı. Ayrıca Küçük Sanayi Sitesi’nde bir firmada çalışan O.Ç (34) ise işyerinde elinde taşıdığı camın kırılması sonucu yaralanırken, Mimar Sinan Mahallesi’ndeki İmam Hatip Lisesi inşaatında çalışan S.B ( 26) isimli kişi de asansöre malzeme yüklediği sırada asansörün kopması neticesinde kopan parçanın koluna gelmesi sonucu hafif şekilde yaralandı.

PENCEREDEN DÜŞTÜ

Çorum’un Bayat İlçesi’nde yaşlı bir kadın pencereden aşağı düşerek yaralandı.

Edinilen bilgiye göre Bayat’a bağlı Yeşilçat Köyü’nde yaşayan G.A. (75) kendisine ait evde bulunan pencereden sarktığı sırada dengesini kaybederek 2 metre yükseklikten toprak zemine düştü. Hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanan yaşlı kadın daha Mecitözü Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından ileri tetkik ve tedavi için Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Öte yandan Alaca Yıldızhan Mahallesi Emirgan Sokak’ta oturan 18 yaşındaki Muhammet A.A. bisikletten düşerek yaralanırken, merkez Ulukavak Mahallesi Tekceviz 12. Sokak’ta meydana gelen kazada da 2 yaşındaki M.Y isimli çocuk sandalyeden düşerek yaralandı.

KALIP DEMİRİ KAFASINA DÜŞTÜ

Osmancık’ta bir işyerinde meydana gelen kazada kafasına kalıp demiri düşen kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre Osmancık Çiftlikler Mah. Toprak Sanayi mevkiinde bulunan bir işyerinde çalışan Erol K. (35) kalıp demirinin kafasına düşmesi sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

IRAK VATANDAŞI İNŞAATTAN DÜŞTÜ

Çorum merkez Bahçelievler Mahallesi Bahar 5. Sokak’ta bir apartmanda dış cephe kaplaması yapan Irak vatandaşı bir kişi aşağı düşerek yaralandı. Alınan bilgeye göre Nazhan Ahmet Bilal Al Bodolo (19) isimli Irak vatandaşı çalışmış olduğu inşaatta dış cephe kaplaması yaptığı sırada dengesini kaybederek toprak zemine düşerek yaralandı. Çorum Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan gencin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

TRAKTÖR AYAĞININ ÜZERİNDEN GEÇTİ

Çorum’un Sungurlu İlçesi’nde bir kişi traktörün ayağının üzerinden geçmesi sonucu yaralandı.

Edinilen bilgiye göre Sungurlu-Ayağıbüyük köyünde ikamet eden M.A.(64) traktör ile seyir halinde iken önüne çıkan dikenli teli almak için traktörden indiği esnada traktörün el frenini çekmemesi nedeniyle traktörün hareket ederek şahsın sol ayağının üzerinden geçmesi sonucu yaralandı.

Hayati tehlikesi bulunmayan yaralı sevk edildiği Sungurlu Devlet Hastanesi’nde tedavisinin tamamlanmasının ardından taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile tahkikata başlanıldığı öğrenildi.

KURDUĞU TUZAK ELİNDE PATLADI

Çorum merkez Paşa Köyü’nde yaşayan F.Ç. (38) isimli kişi de kendi bahçesinde köstebek avlamak için demir boru ile kurduğu düzenek elinde patlaması sonucu sağ el avuç içinden yaralandı. Yaralı şahıs sevk edildiği Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda tahkikata başlandı.

KÜÇÜK ÇOCUK NAFTALİN YEDİ

Çorum’un Sungurlu İlçesi’nde 2 yaşındaki bir çocuk naftalin yiyerek zehirlendi.

Edinilen bilgiye göre Sungurlu Bahçelievler Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerinde bir evde oturan Ahmet S. Ve Melek S. İsimli çiftin 2 yaşındaki çocukları Betül naftalin yedi. Hayati tehlike arzetmeyecek şekilde zehirlendiği belirlenen küçük Betül hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

İKİ İŞ KAZASI

Alaca Denizhan Mahallesi’nde bir inşaatta çalışan K.Ç. (37) ile Ş.Ü (35) isimli kişiler de iskele çalışmış oldukları iskeleyi söktükleri sırada iskelenin yan yatması sonucu yaralandı.

İskilip’te de Hayvan Pazarı içindeki Kapalı Spor Salonu inşaatında çalışan K. T. (42) isimli kişi gözüne demir batması sonucu yaralandı.

ALKOLLÜ ARAÇ KULLANARAK TRAFİĞİ TEHLİKEYE ATTILAR

Çorum merkez ve Alaca merkezde iki kişi alkollü araç kullanarak trafik güvenliğini tehlikeye attı.

Edinilen bilgiye göre Ulukavak Mahallesi Söğütlüevler 2. Cadde üzerinde M.Ç (27) yönetimindeki 19 KK 203 plakalı araç ile C.K (46) yönetimindeki 19 EE 884 plakalı aracın sağ ön kapısına çarparak olay yerinden uzaklaştı. Daha sonra yakalanan şüphelinin kontrollerde 0,81 promil alkollü olduğu tespit edildi.

Alaca’da da Günhan Mahallesi Andız Sokak Çorum-Yozgat Çevreyolu üzerinde Ö. Y (40) yönetimindeki 05 LN 057 plakalı araç Emniyet güçleri tarafından durduruldu. Yapılan kontrolde şüphelinin 1,54 promil alkollü olduğunun tespit edilerek trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan haklarında cezai işlem uygulandı.

(Volkan SINAYUÇ)