Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

07 Kasım 2017 Salı 23:58
Çorum'dan kısa kısa...

MADEN OCAĞINDA İKİ KAZA

Çorum’un Dodurga ilçesinde iki ayrı iş kazası meydana geldi.

Alınan bilgiye göre Dodurga’nın Alpagut Köyü’nde faaliyet gösteren bir işyerinde çalışan M.Ç.(23) isimli kişi yeraltında çalıştığı sırada tavandan taş parçasının sırtına düşmesi neticesinde yaralandı.

Aynı işyerinde çalışan D.S.K. (33) isimli işçi ise yeraltında çalıştığı esnada bacadan taş parçasının sağ elinin üstüne düşmesi sonucu yaralandı.

İki yaralı da Dodurga Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavilerinin ardından taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldı.

KAYGAN YOLDA ARACINI DEVİRDİ

Çorum’un Alaca İlçesi’nde bir sürücü yolun kaygan olması sebebiyle kaza yaptı.

Alınan bilgiye göre önceki gün geç saatlerde otomobili ile Alaca’dan Yozgat istikametine seyir halinde bulunan C.K. (28) isimli sürücü Yenice Köyü mevkiinde havanın yağışlı, yolun kaygan olması nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek yolun sağ tarafında bulunan tarlaya devrildi. Kazada araç sürücüsü ile birlikte araçta yolcu olarak bulunan eşi C.K.(25) hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralandı.

İki yaralı da Alaca Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İKİ OTO ÇARPIŞTI

Çorum’da Gülabibey Mahallesi Cengiz Topel Caddesi üzerinde meydana gelen kazada bir kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre önceki gün akşam saatlerinde yaşanan olayda S.Ö. (54) yönetimindeki 19 TZ 300 plakalı araç ile M.Z (53) yönetimindeki 23 DG 133 plakalı araç çarpıştı. Kazada araçta bulunan Z.Ö. (65) yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

RÖMORKTAN DÜŞEN KİŞİ YARALANDI

Çorum’un Osmancık İlçesi’nde bir kişi traktör römorkundan düşerek yaralandı.

Alınan bilgiye göre Osmancık Çiftlikler Mahallesi Toprak Sanayi bölgesinde yaşanan olayda V.K (49) isimli işçi traktör römorkuna tuğla yüklediği esnada ayağının kayması sonucu düşerek hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Yine Osmancık’ta Karapınar Mahallesi’nde ikamet eden K.D.(41) isimli şahıs, traktör ile tarlasında çalışırken traktör römorkunun devrilmesi sonucu römorkta bulunan İ.G.(59) hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı Osmancık Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

ELİNİ BALYA MAKİNESİNİ SIKIŞTIRDI

Çorum’da bir kişi elini balya makinesine sıkıştırarak yaralandı.

Alınan bilgiye göre merkeze bağlı Çobandivan köyünde yaşayan İ.Ş.T.(23) isimli şahıs tarlada çalıştığı esnada elini balya makinasına sıkıştırması sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı genç sevk edildiği Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisinin ardından taburcu edildi.

Öte yandan Çorum’da çok sayıda iş kazası da meydana geldi. Alınan bilgiye göre Ankara yolu üzerinde bir işyerinde çalışan Ö.T (24) isimli genç işlerinde ayağından yaralandı.

Bir inşaat firmasında kepçe operatörü olarak çalışan H.K. (39) isimli işçi de kepçeden inerek sigara içtiği esnada burada çalışan forklift sürücüsü Ç.Ç.’nin (30) yerden araçla taş almaya çalıştığı sırada diğer işçiyi sıkıştırarak yaraladığı öğrenildi.

Özgürevler Mahallesi’nde oturan A.B (23) isimli genç ise çalıştığı işyerinde elinde cam ile merdiven çıkarken düşmesi neticesinde yaralandı.

İskilip Mutaflar Mahallesi’nde ise A.B (51) isimli kişi yüksekten düşerek hayati tehlike olmayacak şekilde yaralandı.

BAYAT’TA İKİ KAZA: 4 YARALI

Çorum’un Bayat İlçesi’nde iki kazada çok sayıda kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre ilk kaza Toyhane Köyü istikametinden Sağpazar istikametine seyir halinde bulunan A.K. (65) yönetimindeki otomobil sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole devrildi. Kazada yaralanan sürücü Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı.

Bayat’ta yaşanan ikinci kazada ise fortlif ile Bayat Kuruçay köyü mevkiinde seyir halinde bulunan E.O (24) dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek yol kenarında yürüyen H.D.(43), Z.D.(15) ve M.D.(15) isimli yayalara çarptı. Kazada yaralanan 3 kişi Bayat Devlet Hastanesi’nde tedavilerinin ardından taburcu edildi.

BARİYERE ÇARPARAK DURABİLDİ

Çorum’un Osmancık İlçesi’nde bir sürücü yaptığı kazada bariyerlere çarparak durabildi.

Alınan bilgiye göre Osmancık Karaçay mevkiinde A.Ç. (33) yönetimindeki otomobil Tosya’dan Osmancık istikametine seyir halinde iken sürücünün dikkatsizliği nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybederek bariyerlere çarptı.

Kazada şoför ile birlikte araçta yolcu olarak bulunan S.Ç.(33), B.Y.Ç.(6) ve M.B.Ç.(6) isimli kişiler yaralanarak Osmancık Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

(Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 08.11.2017 00:22