Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

09 Ağustos 2018 Perşembe 22:30
Çorum'dan kısa kısa...

AĞAÇLAR YANDI

Çorum’un Boğazkale İlçesi’nde bir bahçede çıkan yangında meyve ağaçları yandı.

Alınan bilgiye göre önceki gün öğlen saatlerinde bir bahçede yangın çıktı. Boğazkale İlçesi’ndeki Yekbas Köyü’nde yaşayan 61 yaşındaki Ö.H. isimli şahıs kendi bahçesinde bulunan çöpleri toplayıp yaktığı sırada, ateşin büyüyerek tarla komşusunun bahçesine sıçraması sonucu bahçede bulunan (15) adet meyve ağacı ve (16) adet kavak ağacı yandı.

Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldı.

BİSİKLET SÜREN ÇOCUK YARALANDI

Çorum’da bisikleti ile dolaşan küçük çocuk dengesini kaybederek, traktörün arkasında bulunan demire çarpması sonucu ağır yaralandı.

Alınan bilgiye göre kaza önceki gün öğlen saatlerinde Çorum’un Alaca İlçesi’nde meydana geldi. Alaca’da ikamet eden A.R isimli şahıs yönetimindeki traktör ile Alaca istikametinden Değirmenönü köyü istikametine seyir halinde iken Alaca Değirmenönü köyü mevkiine geldiği sırada, yolun kenarında bisikletiyle dolaşan 7 yaşındaki E.B. isimli çocuğun ayağı taşa takılması neticesinde dengesini kaybederek traktörün arkasında bulunan demir aksama çarpması sonucu kaza meydana geldi. Kazada bisiklet sürücüsü küçük çocuk hayati tehlikesi olacak şekilde ağır yaralandı.

Küçük çocuk kaldırıldığı Alaca Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından ileri tetkik ve tedavi için Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldı.

İŞ KAZASINDA YARALANDILAR

Çorum’da 4 işçi çalıştıkları işyerlerinde geçirdikleri kazalarda yaralandı.

Alınan bilgeye göre merkez Mimar Sinan Mahallesi’nde bir işyerinde çalışan K.Ç isimli kişi işyerinde temizlemekte olduğu tutkal makinasının kapağının kolunun üzerine düşmesi sonucu hayati tehlike olmayacak şekilde yaralandı.

Akkent Mahallesi’nde ise M.I isimli kişi işyerinde taşımakta olduğu elindeki kiremitleri ayağına düşürmesi sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı. Yine Akkent Mahallesi’ndeki bir işlerinde çalışan H.Ö malzeme taşıdığı palete elini sıkıştırması neticesinde hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Üçtutlar Mahallesi’nde ise M.Ö isimli kişi çalışmış olduğu inşaatta beton malzemelerin kırılması neticesinde yere düşmesi neticesinde hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Ayrıca Dodurga’nın Alpagut Köyü’nde faaliyet gösteren bir işyerinde çalışan 19 yaşındaki M.G isimli genç aracın radyatör kapağını açtığı sırada sıcak suyun sağ eline fışkırması sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanarak Dodurga Devlet Hastanesi’nde tedavisinin ardından taburcu edildi.

BÖCEK İLACI İÇTİ

Çorum’da bir kişi su yerine böcek ilacı içince zehirlendi.

Alınan bilgiye göre olay önceki gün sabah saatlerinde Çorum’un Osmancık İlçesi’ne bağlı Yaylabaşı Köyü’nde meydana geldi.

Köyde ikamet eden 18 yaşındaki H.Ö. isimli genç kız su içmek için mutfakla su şişesinde bulunan böcek ilacını yanlışlıkla içmesi sonucu hayati tehlikeleri olmayacak şekilde zehirlendi.

Zehirlenen H.Ö. ambulansla sevk edildiği Osmancık Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

TRAKTÖRÜN ALTINDA KALDI

Çorum merkez Turgut Köyünde yaşanan talihsiz olayda traktörün tekeri altında kalan 1 kişi ağır yaralandı. Olay ile ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

Edinilen bilgilere göre merkeze bağlı Turgut Köyü’nde arazide saman balyası toplayan 55 yaşındaki G.Y traktör aniden hareket edince traktörü durdurmak için üstüne binmeye çalıştığı esnada dengesini kaybederek yere düştü. Traktörün sol tekerinin altında kalan şahıs ağır yaralandı.

Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan yaralının durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Olay ile ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

MEYVE TOPLARKEN AĞAÇTAN DÜŞTÜ

Çorum’da Kargı İlçesi’nde incir toplamak için çıktığı ağaçtan aşağı düşen şahıs yaralandı.

Alınan bilgiye göre olay önceki gün öğlen saatlerinde Kargı Köprübaşı Köyü’nden meydana geldi.

Köprübaşı Köyü’nde ikamet eden 45 yaşındaki Y. K. isimli şahıs incir toplamak amacıyla çıktığı incir ağacından dengesini kaybederek toprak zemine düşmesi sonucu yaralandı.

Yaralı Y.K. kaldırıldığı Kargı Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından ileri tetkik ve tedavi için Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alındı. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldı.

OTOMOBİL BARİYERE ÇARPTI: 4 YARALI

Çorum’un Kargı İlçesi’nde yaşanan kazada 4 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre E.A (49) isimli kişinin yönetimindeki otomobil, Kargı istikametinden Sinop ili istikametine seyir halinde iken Kargı Gölet Köyü mevkiine geldiği sırada sürücünün dikkatsizlik ve tedbirsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle bariyere çarparak kaza yaptı.

Kazada araç sürücüsü ile birlikte araçta yolcu olarak bulunan F.A (49), E.A (15) ve E.A (49) isimli kişiler hayati tehlikeleri olmayacak şekilde yaralandı. Yaralılar sevk edildikleri Boyabat Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldı.

ELEKTRİKLİ BİSİKLETE ÇARPTI: 1 YARALI

Çorum’da bir otomobil aniden önüne çıkan elektrikli bisikletli kişiye çarparak yaraladı.

Alınan bilgiye göre olay Çorum’un Kargı İlçesi’nde yaşandı. E.S (50) isimli kişinin sevk ve idaresindeki otomobil Kargı istikametinden Beygircioğlu Köyü istikametine seyir halinde iken aniden önüne çıkan T.Y (28) isimli gencin kullandığı elektrikli bisiklete çarptı.

Kazada elektrikli bisiklet sürücüsü T.Y hayati tehlike olmayacak şekilde yaralanarak Kargı Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralı genç buradaki ilk müdahalenin ardından Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

(Haber Merkezi)