Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

26 Eylül 2017 Salı 22:39
Çorum'dan kısa kısa...

OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI İKİ ÇOCUK YARALANDI

Çorum’da iki ayrı kazada iki çocuk yaralandı.

Alınan bilgiye göre Gülabibey Mahallesi Ata Caddesi üzerinde önceki gün öğleden sonra meydana gelen kazada N.B (34) yönetimindeki 19 KS 697 plakalı araç ile bisikleti ile seyir halinde bulunan R.C.T (14) isimli çocuğa çarptı. Kazada küçük çocuk hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Bahçelievler Mahallesi Şenyurt 4. Sokak üzerinde meydana gelen kazada da T.G (38) isimli bayanın yönetimindeki 19 UM 499 plakalı otomobil 4 yaşındaki küçük çocuğa çarptı. Kazada küçük çocuk yaralandı.

BUHARDAN YARALANDI

Çorum’da bir kişi buhar makinesinden çıkan buhar yüzünden yaralandı.

Edinilen bilgiye göre Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir işyerinde çalışan M.Ç. (19) isimli genç üretim bölümünde bulunan buhar makinesinden çıkan buhardan dolayı sağ bileğinden yaralandı. Kendi imkanları ile Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giden genç tedavisinin ardından taburcu edildi. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla tahkikata başlandı.

MAKET BIÇAĞIYLA BACAĞINI KESTİ

Çorum’un Alaca İlçesi’nde bir kişi su borusu keserken bacağını kesti.

Edinilen bilgiye göre Alaca’ya bağlı Alacahöyük köyünde bulunan bir inşaatta çalışan T.Ş. (31) isimli kişi maket bıçağı ile su borusunu kestiği sırada bıçağın kayması sonucu sağ bacağını keserek yaralandı.

Kendi imkanları ile Alaca Devlet Hastanesi’ne giden şahıs tedavisinin ardından taburcu edildi. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla tahkikata başlandı.

KAMYONDAN DÜŞTÜ

Çorum’da bir kişi kamyondan düşerek yaralandı.

Alınan bilgiye göre Ulukavak Mahallesi Akpınar Caddesi üzerindeki bir işyerinde çalışan D.G (45) isimli kişi bindiği yüklü kamyondan düşmesi sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Öte yandan Mimar Sinan Mahallesi Ankara yolu üzerindeki bir fabrikada çalışan Ş.K. (27) isimli kadın da çalışmış olduğu işyerinde pres üzerinde bulunan ağacın ayağının üzerine düşmesi sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Gazi Caddesi üzerinde bir işyerinde çalışan K.B (35) isimli kişi de mutfak malzemesi doğradığı esnada bıçağın sol eline gelmesi sonucu yaralandı.

GÜBRE YEDİ ZEHİRLENDİ

Çorum’da bir kişi gübre yediği için zehirlendi.

Alınan bilgiye göre Karakeçili Mahallesi Lise 1. Sokak’ta ikamet eden F.K.G ve O.G. isimli çiftin 1 yaşındaki kızları A.B.G bahçe gübresinden yemesi sonucu hayati tehlike arzetmeyecek şekilde zehirlendi. Küçük çocuk Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Öte yandan Sungurlu’da da Erhan ve Esra K çiftinin 1 yaşındaki kızları D.A.K evde bulunan temizlik maddesini içerek zehirlendi. Küçük çocuk da hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Ayrıca Sungurlu’da meydana gelen başka bir olayda da Ö.T. (23 ) isimli genç çalıştığı işyerinde cam taşıdığı sırada kolunun kesilmesi sonucu yaralandı.

İKİ AYRI KAZADA 5 KİŞİ YARALANDI

Çorum merkez ve Sungurlu’da meydana gelen iki kazada 5 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre ilk kaza merkez Üçtutlar Mahallesi Dr. İlhan Gürel Caddesi Binevler Kavşağı’nda yaşandı. Sinan C (41) yönetimindeki 19 BA 333 plakalı araç ile Uğur A. (40) yönetimindeki 35 BN 660 plakalı aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada iki sürücü ile birlikte araçta bulunan Mümine A (62) hafif şekilde yaralandı.

Sungurlu Sanayi Kavşağı’nda yaşanan olayda ise Kadir G. (49) yönetimindeki 06 DJ 0695 plakalı araç ile Hacı S (55) sevk ve idaresindeki 19 ED 134 plakalı araç çarpıştı. Kazada iki sürücü de hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

TRAKTÖR DEVRİLDİ

Çorum’un Mecitözü İlçesi’nde bir araç şarampole devrilince sürücü yaralandı.

Alınan bilgiye göre önceki gün öğleden sonra meydana gelen kazada N.Ö (57) yönetimindeki traktör Amasya istikametinden Karacuma Köyü istikametine seyir halinde iken direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun sağ tarafında bulunan şarampole devrildi. Kazada hafif şekilde yaralanan sürücü tedavi altına alındı.

YAYALARA ÇARPIP YARALADILAR

Çorum merkez ve ilçelerinde meydana gelen kazada bir çok kişi yaralandı.

Çorum’da Valilik Kavşağı önünde meydana gelen kazada İ.B. (19) isimli genç plakasız motosikleti ile seyir halinde iken dengesini kaybetmesi sonucu düşerek hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Gazi Caddesi üzerinde meydana gelen ikinci kazada da A.E (61) yönetimindeki 19 TN 426 plakalı şehir içi otobüs M.B (84) isimli yaşlı adama çarptı. Kazada hafif şekilde yaralanan yaşlı adam tedavi altına alındı.

Çorum merkez Üçtutlar Mahallesi Eşrefhoca Caddesi üzerindeki kazada da Fatih K. (29) yönetimindeki 66 FK 470 plakalı araç seyir halinde iken Recep C (78) yaşındaki yaşlı adama çarptı. Hastaneye kaldırılan yaşlı adamın tedavisine devam edildiği öğrenildi.

Buharaevler Mahallesi Mahmutevler Caddesi üzerinde de Adem A. (32) isimli kişinin yönetimindeki 24 DK 273 plakalı araç seyir halinde iken B.Y (8) isimli küçük çocuğa çarptı. Kazada küçük çocuk hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

Osmancık’ta ise Sefer K (36) yönetimindeki 19 UB 554 plakalı araç Mustafa Ç. (40) isimli kişiye çarptı. Çarpma neticesinde şahıs hafif şekilde yaralandı.

Sungurlu’da ise Ahmet V. (56) yönetimindeki 19 EE 614 plakalı araç Akçay Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Caddesi üzerinde M.A.Z (6) isimli küçük çocuğa çarparak yaraladı.

Yine Sungurlu’da Turan Mahallesi Şehit Nuri Bayav Caddesi üzerinde seyir halinde bulunan Uğur S (26) yönetimindeki 06 YB 0592 plakalı araç aniden önüne çıktığı iddia ettiği Elif K. (10) isimli küçük çocuğa çarparak yaraladı.

Osmancık Yazı Mahallesi’nde de elektrikli bisikleti ile seyir halinde bulunan Sevgi Ü (41) isimli kadın önüne çıkan Şükran B (35) isimli kadına çarptı. Kazada Şükran B. yaralanırken, Sevgi Ü.(nün kazanın ardından olay yerinden kaçtığı ve ifadesinin alınamadığı öğrenildi.

BAĞEVİNDE YANGIN ÇIKTI

Çorum’da bir bağ evinde yangın çıktı.

Alınan bilgiye göre önceki gün öğlen saatlerinde merkeze bağlı Altınbaş Köyü’ndeki bağ evine giden M.P. (49) isimli kişi ekmek pişirmek amacıyla tandırı yaktı.

Şahısın ekmeğini pişirerek ateşi tam olarak söndürmeden evden ayrılmasından kısa bir süre sonra ise bağ evinde yangın çıktı. Olayda can kaybı yaşanmaz iken bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla tahkikata başlandı.

YERE DÜŞTÜ YARALANDI

Depoda işçi olarak çalışan bir kişi yere düşünce yaralandı.

Merkeze bağlı Kadıkırı Köyü’nde faaliyet gösteren bir işyerinde çalışan T.A. (34) isimli kişi depoda çalışırken yeri düşerek yaralandı. Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan şahıs tedavi edilerek taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla tahkikata başlandı.

Öte yandan İskilip Çomu Köyü’nde faaliyet gösteren bir madende çalışan Y.Ş. (21) isimli kişi dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu sol ayağına taş düşmesi sonucu hayatı tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı sevk edildiği İskilip Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla tahkikata başlandı.

(Volkan SINAYUÇ)