Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

19 Temmuz 2018 Perşembe 00:22
Çorum'dan kısa kısa...

SAMANLIK AMBARI TAMAMEN YANDI

Çorum’da çıkan yangın sonucunda samanlık ambarı tamamen yandı.

Edinilen bilgiye göre Yangın önceki gün öğlen saatlerinde Çorum’un İskilip İlçesi Kayaağzı köyünde meydana geldi.

Köyde ikamet eden B. Y. (50) isimli şahsın evinin önünde bulunan tavuk kümesinin yanında nohut kavurduğu esnada alevlerin kümesin üzerinde bulunan bez parçalarına sıçraması sonucu kümes çatısının alev alarak samanlık ambarının çatısını tutuşturması sonucu yangın olayı meydana geldi.

Herhangi bir can ve mal kaybı meydana gelmeyen yangın köy halkı tarafından söndürüldü. Olay ile ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

MADENDE KAZA

Çorum’un Dodurga İlçesi’nde bir işyerinde yaşanan 3 ayrı kazada işçiler yaralandı.

Alınan bilgiye göre Dodurga Alpagut’ta faaliyet gösteren bir işyerinde çalışan H.İ.C (33) isimli işçi yerüstünde kömür elediği esnada dikkatsizlik tedbirsizlik sonucu elekten düşen kömür parçalarının sağ ayak bileğine değmesi neticesinde hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

Aynı işyerinde H.E (19) isimli işçi de yeraltında kazı yaptığı esnada dikkatsizlik tedbirsizlik sonucu tavandan düşen taş parçalarının sağ ayağına değmesi neticesinde yaralandı. Ayrıca Y.Y (24) isimli işçi ise yeraltında sondaj yaptığı esnada kömür çekme makarası ile çekme halatı arasına sağ el işaret parmağını sıkıştırması neticesinde yaralandı.

Yaralı işçiler Dodurga Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavilerinin ardından taburcu edilirken, olaylarla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

MECİTÖZÜ’NDE YANGIN

Çorum’un Mecitözü İlçesi’nde yaşanan yangın korkuttu.

Alınan bilgiye göre Mecitözü’ne bağlı Kuyucak Köyü köy önü mevkiindeki mera alanda bulunan A.K (39) isimli şahsa ait 2 bin 100 saman balyası ile 1 adet römork, bu balyaların yanında bulunan C.A (41)’ya ait 600 adet saman balyası ile 1 adet römork nedeni belirlenemeyen bir nedenden dolayı yandı.

Yangın Mecitözü Belediyesi İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile tamamen söndürülürken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile OYİP tarafından olay yerinde inceleme yapılarak soruşturma başlatıldı.

YÜKSEKTEN DÜŞTÜLER

Çorum’da iki kişi yüksekten düşerek yaralandı.

Alınan bilgiye göre Sungurlu’nun Şekerhacılı Köyü Katran mevkiinde ikamet eden A.S (47) isimli şahıs evinin çatısını tamir ederken dikkatsizlik ve tedbirsizlik neticesinde üzerine bastığı tahtanın kırılması sonucu yere düşerek hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı şahıs Sungurlu Devlet Hastanesi’nde tedavisinin ardından taburcu edildi.

Osmancık’ın Kuz Köyü’nde ikamet eden M.C. (70) isimli kadın ise köy çeşmesine ait havuzun ön kısmını kapattığı esnada dengesini kaybederek havuzun içine düşmesi sonucu kafasından hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı kadın Osmancık Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

İki olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

(Haber Merkezi)