Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

16 Temmuz 2018 Pazartesi 22:07
Çorum'dan kısa kısa...

PARMAKLARINI PATOSA KAPTIRDI

Çorum’da bir kişi parmaklarını patosa kaptırdı.

Alınan bilgiye göre Alaca’nın Çopraşık Köyü’nde ikamet eden Y.Ş. (71) isimli kişi kendisine ait tarlada tarlada patos yaptığı esnada dikkatsizlik tedbirsizlik sonucu sol elini patos kayışına kaptırması ile baş parmak hariç diğer dört parmağını kopmak suretiyle hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı kişi Alaca Devlet Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından ileri tetkik ve tedavi amacıyla Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

Öte yandan Boğazkale’nin Sarıçiçek Köyü’nden F.S (61) isimli kadın da evinin önündeki ATV aracını temizlerden ayağını kayarak düşmesi sonucu yaralandı. Yozgat Şehir Hastanesi’ne kaldırılan kadın tedavi edilerek taburcu oldu.

TRAKTÖRÜ DEVRİLEN YAŞLI ADAM HAYATINI KAYBETTİ

Çorum’da bir kişi traktörün devrilmesi sonucu yaralandı.

Alınan bilgiye göre Oğuzlar’ın Asarçay Köyü Karaeşme mevkiinde yaşanan olayda D.G (83) isimli yaşlı adam traktör ile yayla yolu üzerinde seyir halinde iken 10-15 metre yükseklikten traktörü devirdi. Kazada araç sürücüsü hayatını kaybetti.

Ölen şahsın muayenesi Cumhuriyet Savcısının talimatıyla Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılırken, olayla ilgili OYİT tarafından inceleme yapılarak soruşturma da başlatıldı.

AHIRDA YANGIN

Çorum’da bir ahırda meydana gelen yangında maddi hasar meydana geldi.

Alınan bilgiye göre Osmancık’ın Ovacıksuyu Köyü Kabala Hasan Mahallesi’nde ikamet eden İ.Ç (69) isimli kişiye ait evin yan tarafındaki ahırda meydana gelen yangında 1 adet su motoru, 15 adet boş arı kovanı, 3 adet bakır kazan, 3 adet çocuk bisikleti, 4 adet çadır branda ve 3 ton kışlık yakacak odun tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürürken, yapılan inceleme neticesinde yangına ahırın yan tarafında bulunan tavuk kümesindeki cam parçalarının neden olduğu tespit edildi. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

YAŞLI KADIN KAYIP

Çorum’da evli bir kadın ortadan kayboldu.

Alınan bilgiye göre Laçin’e bağlı Çamlıpınar Köyü’nde ikamet eden A.Ş isimli kişi karakola giderek eşi Ş.Ş.’nin (65) önceki gün sabah saatlerinde evden çıktığını ve bir daha geri gelmediğini bildirdi.

A.Ş. tüm aramalarına rağmen bulamadığı eşinin bulunması için yardım isterken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile yaşlı kadının bulunması için çalışma başlatıldı.