Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

15 Temmuz 2018 Pazar 22:10
Çorum'dan kısa kısa...

KAZMAYI AYAĞINA VURARAK YARALANDI

Çorum’da bir maden ocağında yaşanan üç ayrı kazada 3 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre Çorum’un Dodurga İlçesi’ne bağlı Alpagut Köyü’nde faaliyet gösteren bir madende çalışan O.Y (22) isimli kişi yerüstünde sondaj borularını taşıdığı esnada dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle borulardan birisini sağ ayağına düşürmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

Aynı madende çalışan I.Ö (38) isimli kişi ise yeraltında kazma ile kazı yaptığı esnada dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle kazmanın sol ayağına değmesi sonucu yaralandı. A.Ç (49) isimli işçi ise maden ocağında yeraltında kömür taşıdığı esnada dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle dengesini kaybederek düşmesi sonucu yaralandı.

Yaralı işçiler Dodurga Devlet Hastanesi’nde tedavilerine müteakip taburcu olurken, iş kazalarıyla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

Öte yandan Sungurlu İlçesi’ne bağlı Bahçelievler Mahallesi’nde tünel inşaatında çalışan H.A isimli kişi gözünden yaralanarak Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilirken, Osmancık Yeni Mahalle’de ise M.A.K isimli kişi ocakta unuttuğu tencereyi almak istediği sırada elinden yaralanarak Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

SAMAN BALYASINI İSTİF EDERKEN DÜŞTÜ

Çorum’da bir kişi saman balyası istif ederken 10 metre yüksekten aşağıya düşerek yaralandı.

Alınan bilgiye göre Çorum’un Uğurludağ İlçesi’ne bağlı Dağönü Köyü’nde ikamet eden S.K (42) isimli kadın ailesi ile birlikte saman baylarını taşırken dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle balyaları istif yaptığı yerde 10 metre yükseklikten aşağı düşerek hayati tehlikesi olacak şekilde yaralandı.

Yaralı kadın ilk müdahalenin ardından Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alınırken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

ALKOLLÜ YAKALANDI

Çorum’da iki sürücü alkollü yakalandı.

Alınan bilgiye göre Çorum merkez Karakeçili Mahallesi’nde yapılan bir ihbar üzerine durdurulan 63 plakalı otomobilin sürücüsü S.Ö isimli kişide 111 promil alkol tespit edildi. Sürücü hakkında yasal işlem uygulandı.

Sungurlu Kırıkkale Karayolu Aydoğan Köyü yol ayrımında ise V.E (64) isimli kişinin yönetimindeki araç Sungurlu Bölge Trafik ekipleri tarafından durduruldu. Aracın sürücüsüne yapılan alkol ölçümünde 4.00 promil alkollü olduğu tespit edilerek hakkında yasal işlem uygulandı.

ŞARAMPOLE TAKLA ATTI

Çorum’da bir otomobil şarampole takla atarak devrildi.

Alınan bilgiye göre Osmancık’ın Ardıç Köyü mevkiinde yaşanan olayda A.G (53) isimli sürücünün sevk ve idaresindeki otomobil Tosya istikametinden Osmancık istikametine seyir halinde iken yolun solunda bulunan şarampole takla atması sonucu kaza yaptı.

Kazada otomobil sürücüsü ile birlikte araç içerisinde bulunan H.İ.Ç (22) ve A.T (17) isimli kişiler hayati tehlike olmayacak şekilde yaralanarak 112 acil servis görevlileri tarafından Osmancık Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldı.

AĞACA ÇARPTI

Çorum’da bir otomobil ağaca çarparak kaza yaptı.

Alınan bilgiye göre Çorum – Ankara Karayolu 27. Kilometredeki Sapa Köyü mevkiinde yaşanan kazada M.K (19) isimli gencin yönetimindeki otomobil Ankara ili istikametine seyir halinde iken yolun sağ tarafından bulunan tarladaki ağaca çarparak kaza geçirdi.

Kazada hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanan genç Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldı.

MOTOSİKLET VİRAJI ALAMAYIP DEVRİLDİ

Çorum’da bir otomobil viraja hızlı girince devrildi.

Alınan bilgiye göre Oruçpınar Köyü mevkiinde G.G (20) sevk ve idaresindeki motosiklet, Ortaköy ilçesinden Çorum ili istikametine seyir halinde iken aşırı hız nedeniyle girdiği virajı alamayarak devrildi.

Kazada hayati tehlike olmayacak şekilde yaralanan motosiklet sürücüsü Ortaköy Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisine müteakip ileri tetkik ve tedavi için Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldı.

(Haber Merkezi)