Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

22 Mayıs 2018 Salı 22:23
Çorum'dan kısa kısa...

ÇORUM’DA 3 KİŞİ ZEHİRLENDİ

Çorum’un Sungurlu ve Alaca ilçelerinde 3 kişi zehirlendi. Zehirlenmelerden biri akrep sokması, diğeri çamaşır suyu içilmesi, sonuncusu ise ahırda ilaçlama yaparken oluştu.

Alınan bilgiye göre

Alaca’ya bağlı Alacahöyük köyünde H.K. (78) adlı şahıs evinde şişe içinde bulunan çamaşır suyunu içme suyu zannederek içmesi sonucu zehirlendi. Zehirlenen şahıs önce Alaca Devlet Hastanesi’ne, daha sonra ileri tetkik ve tedavi için Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı.

Sungurlu’nun Büyükpolatlı köyünde yaşayan K.E. (48) adlı şahıs ise kendisine ait ahıra ilaçlama yaptığı sırada ilaçtan etkilenerek zehirlendi. Zehirlenen şahıs Sungurlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavinin ardından taburcu edildi.

Çorum’un Sungurlu ilçesinde arazide hayvan otlatan 18 yaşındaki genç kızı ise akrep soktu. Sungurlu’ya bağlı Küçükpolatlı köyünde yaşayan 18 yaşındaki M.İ arazide hayvanlarını otlatırken parmağından akrep ısırması sonucu zehirlendi. Genç kız Sungurlu Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Olaylarla ile soruşturma başlatıldı.

İKİ KAYIP BAŞVURUSU

Çorum’da iki kişi sürücü belgesi ile cep telefonlarını kaybettikleri için Jandarma’ya başvuruda bulundu.

Alınan bilgiye göre Kargı’ya bağlı Çukuraluç Köyü’nden N.Ö (24) isimli genç Iğdır ilinden geldiği Kargı’da sürücü belgesinin olmadığını farkederek Jandarma’ya başvuruda bulundu.

Dodurga’nın Alpagut Köyü’nden H.İ.I isimli kişi ise kullanmakta olduğu cep telefonunu işyerinde kaybettiğini belirterek bulunması için başvuruda bulundu.

İki başvuru üzerine Jandarma tarafından tahkikata başlandı.

İŞ KAZASINDA YARALANDILAR

Çorum’da iki kişi iş kazasında yaralandı. Kazalarla ilgili soruşturma başlatıldı.

Alınan bilgiye göre Dodurga’ya bağlı Alpağut Köyü’nde yaşanan kazada bir işyerinde çalışan M.K (28) isimli kişi yeraltında kaynak makinesiyle kayrak yaptığı sırada kaynak makinesinden çıkan kıvılcımların gözüne isabet etmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı kişi Dodurga Devlet Hastanesinde tedavisinin tamamlanmasını müteakip taburcu edildi.

Çorum’un Sungurlu İlçesi’ne bağlı Yenihayat Mahallesi’ndeki kazada ise S.K. isimli işçi demir kesme makinasında tek başına demir keserken bir anlık dalgınlığı neticesinde sol el işaret parmağını makinaya kestirmesi sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı. Yaralı işçi Sungurlu Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

ÇOCUĞA ÇARPTI

Çorum’da küçük bir çocuk trafik kazasında yaralandı.

Alınan bilgiye göre merkeze bağlı Ahilyas Köyü’nde yaşanan olayda Ö.K (28) isimli genç kullandığı otomobil ile köy içinde seyir halinde iken yol kenarında oynayan 2 yaşındaki küçük C.I isimli küçük çocuğa çarparak yaraladı. Kazada yaralanan çocuk Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavisine devam edilen küçük çocuğun hayati tehlikesinin bulunduğu, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

(Haber Merkezi)