“Çorum, cazibe merkezi olmalı”

Çorum’un havalimanı ve demiryolu ihtiyacına dikkat çeken Koçak, ulaşım altyapısı tamamlandığında, ekonomi, kültür ve turizm alanında gelişmenin hızlanacağını, tarım ve hayvancılık yatırımlarının ise ilçelerden ve köylerden göçü durduracağını söyledi.

Güncel 15.05.2018, 22:38 15.05.2018, 22:39
827
“Çorum, cazibe merkezi olmalı”

AK Parti’nin Çorum milletvekili aday adaylarından, işadamı Murat Koçak, Ankara’da diplomatlarla, üst düzey bürokrat, siyasetçi ve bilim insanlarıyla yakın ilişkiler kurabilen popüler bir kişilik.

Çorum’un sorunlarına, örneğin “havalimanı” konusuna ilgisi de, Çorumlular tarafından yakından izleniyor ve takdir ediliyor.

Merkez sağ siyasette önemli yeri olan Murat Koçak, Ankara nüfusunda önemli bir ağırlığa sahip Çorumluların, birlik ve beraberlik içinde hareket ederek Çorum’un beklediği büyük altyapı yatırımlarının gerçekleşmesine katkı sağlayabileceklerine inanıyor.

Çorumluların en önemli beklentilerinin “ulaşım altyapısı” olduğuna dikkat çeken Murat Koçak, “Yarıda kalmış Çorum Havalimanı’nın tamamlanması, YHT ve yük taşımacılığı için projelendirilen Ankara-Çorum-Samsun Demiryolu’nun hızlandırılması, Çorum’un sanayi, ticaret, kültür ve turizm alanlarında cazibe merkezi haline gelmesini sağlayacaktır. Tarım ve hayvancılık yatırımları ise, ilçe merkezlerinde ve köylerde nüfus kaybının önüne geçecek, tersine göçlerin başlamasını sağlayacaktır.” diye konuşuyor.

Savunma sanayi yatırımlarının önemine de dikkat çeken Koçak, “2023 vizyonu çerçevesinde Türkiye, dev yatırımlara devam edecektir. İslam coğrafyasının,Türk dünyasının ve dünya siyasetinin güçlü ülkesi Türkiye, 24 Haziran’dan sonra istikrarını koruyarak ve büyüyerek yoluna devam edecektir. Gerek ülkemizin 2023 vizyonuna baş koymuş, gerekse yıllardır Çorum’un sorunlarına odaklanmış bir kimse olarak, sorumluluk almak istiyorum.” ifadesini kullanıyor.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile…

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’la…

Türkiye-Rusya Ekonomik Zirvesinde Aleksandr Dugin’le…

Brezilya’nın Ankara Büyükelçisi Eduardo Riccardo ile…

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
hafif yağmur
banner303
Namaz Vakti 17 Ocak 2021
İmsak 06:25
Güneş 07:54
Öğle 12:55
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:09

Gelişmelerden Haberdar Olun

@