“Çorum bütçeye yük değil, katkısı olan bir il”

Milli Eğitim Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çorum Valiliği ve OKA tarafından ortaklaşa düzenlenen “Geleceğim Mesleğim” konulu Çorum Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı Anitta Otel’de gerçekleştirildi.

Güncel 17.12.2019, 19:38
373
“Çorum bütçeye yük değil, katkısı olan bir il”

Vali Yardımcısı Tamer Orhan, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman Akgül, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, daire müdürleri ve çok sayıda eğitimcinin katıldığı çalıştay, Anitta Otel’de gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan çalıştayın açış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Çorum’un gayri safi milli hasılada bütçeye yük olmayıp katkı sağlayan bir il olduğunun görüldüğünü, mevcut nüfusu oluşturan insanları ile Çorum’un; Anadolu’nun yaşanabilir bir ili olduğunu ifade etti.

Çorum’da 36 mesleki eğitim okulunda 7166 öğrencinin eğitim gördüğünü belirten Mevlüt Özen, “Bu evlatlarımız ilin ve ekonominin muasır medeniyet seviyesine çıkmasında katkı sağlama konusunda ciddi emeği olacak gençlerimiz. Ülkenin hedeflerine bugünkü gençlerimizle ulaşacağız. Eğitime büyük bir destek var. 2023 hedeflerine bakıldığında en büyük pay eğitime ayrılmıştır. Savunma sanayinin %67’sini dünyanın en zengin ülkeleri arasında 16. Sırada olan bir ülkemiz var. Önemli olan ülkenin kalkınmasına katkı sağlayacak elinden ve dilinden zarar gelmeyecek öğrenciler yetiştirmektir” dedi.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
Namaz Vakti 30 Kasım 2020
İmsak 06:06
Güneş 07:36
Öğle 12:34
İkindi 15:00
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@