Çorum, Antalya Yöresel Ürünler Fuarı’nda

Antalya’da düzenlenen 7. Yöresel Ürünler Fuarı’nda Çorum da yerini aldı.

Çorum, Antalya Yöresel Ürünler Fuarı’nda

Antalya’da düzenlenen 7. Yöresel Ürünler Fuarı’nda Çorum da yerini aldı.

28 Ekim 2016 Cuma 01:18
Çorum, Antalya Yöresel Ürünler Fuarı’nda
Yöresel ürünlerin ticarileşme süreçlerini desteklemek, markalaşmayı sağlamak, yöresel ürünlerin katma değerini arttırmak, yöresel ürün üreten işletmelerin ekonomik kapasitelerini geliştirmek, yöresel ürünleri kamuoyuna mal etmek üretildiği veya yetiştirildiği yörenin adıyla anılan tarım ürünleri, gıda ürünleri, el sanatı ve sanayi ürünlerini ulusal ve küresel ölçekte tanıtmak amacıyla düzenlenen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde Türkiye Odalar Birliği´nin desteğiyle 26-30 Ekim´de Türkiye´nin en büyük yöresel ürün fuarı Antalya Anfaş Fuar Alanı’nda yapılıyor.
Her şehrin kendi yöresel ürününü, kendi şehrinin marka değerini tanıttığı, bu sayede ürünlerin hem profesyonel alıcılarla hem de fuar süresince Antalya’ya gelen yerli ve yabancı turistlerle buluşturduğu fuarda Çorum da yerini aldı.
Çorum Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, Ticaret Borsası ve Gıda Tarım ve
Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün desteğiyle Çorum adına kurulan stantta, Çorum’un yöresel ürünleri, coğrafi işaret özelliği olan leblebi, İskilip turşusu, Kargı peyniri gibi gıda, tarım ürünleri, unlu mamulleri, geleneksel tekstil, sanayi ve el sanatları ürünleri binlerce yerli ve yabancı turistin ilgisine sunuldu.
Fuarda Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu da beraberindeki heyet ile Çorum standını ziyaret etti. Çorum ve Çorum’a ait ürünler hakkında bir süre bilgi alan Tüfenkçi, Çorum’a ait yöresel ürünleri inceledi.
7. Yörex Yöresel Ürünler Fuarı, Çorum’un tanıtımı açısından iyi bir fırsat olurken, önceki yıllarda hem katılımcı, hem de ziyaretçi açısından yoğun ilgi gören fuarda Çorum’un yöresel ürünleri özenle sergileniyor. Bu arada başlarına şapka giyen protokol mensupları da bu halleri ile oldukça ilgi topladı.


(Haber Merkezi)