“Çorum, afet bölgesi ilan edilsin”

Çorum’da hububat üretiminde yaklaşık yüzde 70 kayıp olduğunu ve ilin afet bölgesi kapsamına alınmasını talep eden Bektaş, “Tüm tarım sektöründe sıkıntılı bir sürece girildi. Dalda ve toprakta yetişen tüm ürünler don ve kuraklıktan etkilendi. Bundan hayvancılık, yumurta sektörü ve diğer sektörlerdeki üreticilerimizde etkilendi” dedi.

Güncel 05.05.2014, 22:44 05.05.2014, 22:52
1058
“Çorum, afet bölgesi ilan edilsin”

Çorum Ticaret Borsası Başkanı Ali Bektaş, bu yıl kış mevsiminde yaşanan kuraklık ve don olayları nedeniyle hububat üretiminde kayıp yaşandığını belirterek, Çorum’un afet bölgesi kapsamına alınmasını istedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Murzioğlu, ziyarette Ticaret Borsası Başkanı Ali Bektaş ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

TOBB yönetim kurulu üyeleri olarak talep ve önerilerini öğrenmek amacıyla bölgelerdeki oda ve borsalara ziyaretlerde bulunduklarını dile getiren Murzioğlu, borsa başkanı Ali Bektaş tarafından kendilerine iletilen sorun ve talepleri bir rapor halinde TOBB Başkanı Rifat Hiszarcıklıoğlu’na ileteceğini söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ticaret Borsası Başkanı Ali Bektaş, kış aylarında yaşanan kuraklık ve don olayından Çorum’un olumsuz yönde etkilendiğini söyledi.Çorum’da hububat üretiminde yaklaşık yüzde 70 kayıp olduğunu ve ilin afet bölgesi kapsamına alınmasını talep eden Bektaş, “Tüm tarım sektöründe sıkıntılı bir sürece girildi. Dalda ve toprakta yetişen tüm ürünler don ve kuraklıktan etkilendi. Bundan hayvancılık, yumurta sektörü ve diğer sektörlerdeki üreticilerimizde etkilendi. Tüm bu konuları ayrıca üyesi olduğum TOBB Ticaret Borsaları Konsey toplantısında da dile getireceğim” dedi.

Çorum’un demiryolu talebini de gündeme getiren Bektaş, “Ticaret günümüzde çok zor şartlarda yapılmaktadır. Çorum sanayicisi ve tüccarının bu zor şartlarda ulusal ve uluslararası pazarlarda yer alması ve rekabet edebilmesinin en önemli engeli nakliye giderleridir. Çorum, İç Anadolu Bölgesini, Karadeniz Bölgesine bağlayan çok önemli bir konumdadır. Bu yüzden en acil ihtiyacımız demiryolu, biran önce ilimize kazandırılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Ziyaret sonunda Bektaş, TOBB yönetim kurulu üyesi Murzioğlu’na günün anısına plaket takdim etti. (İHA)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 03:56
Güneş 05:36
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:56
Yatsı 21:29

Gelişmelerden Haberdar Olun

@