Çorum, 250 yataklı hastanesini bekliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta Çorum’da halka hitap ederken, 800 yataklı Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yanında, 250 yataklı bir devlet hastanesinden daha söz etti. Çorumlular bu ifadeyi, eski Devlet Hastanesi’nin yerinde hayata geçirilmesini bekledikleri “yeni devlet hastanesi müjdesi” olarak algıladılar.

Güncel 18.02.2019, 23:00
18913
Çorum, 250 yataklı hastanesini bekliyor

Bilindiği gibi, Ankara yolundaki yeni hastaneye taşınılmasından sonra, halen de kentin büyük bir kesimine hitap eder konumda olan eski Devlet Hastanesi’nin yerinde büyük bir boşluk oluşmuş, halkın talebi karşısında, burada sınırlı sağlık hizmeti veren semt polikliniği faaliyete geçirilmişti.

Edindiğimiz bilgilere göre, Bahçelievler Semt Polikliniği’nde, her gün olmak üzere dahiliye, kadın doğum ve göz polikliniği, ayda 6 gün ortopedi, öğleden sonra her gün ruh sağlığı, haftada 2’şer gün de KBB ve fizik tedavi polikliniği hizmeti veriliyor.

Eski Devlet Hastanesi’nin halen de kentin yarıdan fazlasına hitap eder konumda olduğuna ve Eğitim-Araştırma Hastanesi’ne ulaşımın aşırı külfet getirdiğine dikkat çeken yurttaşlar, güçlendirilerek kullanılabileceği tespit edilen C Bloğun elden geçirilerek dayanıklılığının artırılabileceğini ve burada 250 yataklı bir Devlet Hastanesi’nin hizmete sunulabileceğini savunuyorlar. (Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
11°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@