Çoruk’tan, Kardelen Sanat Derneği’ne tam 1200 kitap

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Mamak Belediye Başkan Aday Adayı olan hemşehrimiz Salim Çoruk; ÇORUM HABER’in eski mensuplarından, şair ve yazar hemşehrimiz Yusuf Ziya Leblebici’nin kurucusu olduğu Kardelen Sanat Derneği’ne 1200 kitap bağışladı.

Güncel 16.11.2018, 23:45
539
Çoruk’tan, Kardelen Sanat Derneği’ne tam 1200 kitap

İç Anadolu Belediyeler Birliği Genel Sekreteri de olan Salim Çoruk, bugüne değin birçok kültürel ve sanatsal faaliyete destek vermesiyle öne çıkan bir isim olarak biliniyor.

Kardelen Sanat Derneği ise şair ve yazar hemşehrimiz Yusuf Ziya Leblebici’nin ilk olarak “şiir ve müzik grubu” şeklinde hayata geçirdiği bir oluşum…

Kardelen, ülkenin birçok yerinde “Yaşayan Değerlerimiz” adıyla düzenlediği programlarla, sanatının yanında özel yaşamlarıyla da halka örnek olan sanatçılarımıza “Yaşayan Değerlerimiz” ödülü vermeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde 53.’sü düzenlenen ve konukların bilet yerine okunmuş bir kitapla giriş yaptıkları bu programlarda toplanan kitaplar ise Anadolu’nun köy okullarındaki çocuklara ulaştırılıyor.

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Ankara, Yenimahalle’de düzenlenen “Yaşayan Değerlerimiz” programına 500 kitap hediye ederek yüzlerce çocuğu sevindiren Salim Çoruk, şimdi de 28 Aralık’ta Avcılar’da yapılacak etkinliğe 200 kitap ve yine kendi desteğiyle önümüzdeki günlerde Yenimahalle’de yapılacak olan programa 1000 kitap bağışladı.

Okuma alışkanlığında dünya sıralamasında 86. sırada yer aldığımızı hatırlatan Salim Çoruk, “Ülkemizde günde 6 saat televizyon izlenirken, 1 dakika kitap okumaya ayrılıyor. Kitap okuma alışkanlığını yerleştirmemiz gerekir. Bunun için de önceliği gençlere ve çocuklara vermemiz lâzım. Çok okuyan toplumun refah seviyesi daha yüksektir. Şu yaşam koşullarında kitap alınması belki zor olabilir. O açıdan bizler de çocuklarımıza ve gençlerimize kitap hediye ederek bir nebze olsun yarınlarına ışık tutacak, okuma alışkanlığını geliştirecek projelerde yer almalıyız.” diye konuştu.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
hafif yağmur
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@