Çölyak’tan HİTÜ’ye teşekkür ziyareti

Çorum Çölyak Derneği yönetim kurulu üyeleri, Hitit Üniversitesi tarafından bu yıl 3.’sü gerçekleştirilen HİTÜ Çocuk Üniversitesi’nde Çölyaklı üç çocuk için kontenjan ayrılması nedeniyle Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Güncel 07.08.2018, 21:50
273
Çölyak’tan HİTÜ’ye teşekkür ziyareti

Çorum Çölyak Derneği Başkanı Hacer Kesici, ziyarette yaptığı açıklamada; derneğin kurulduğu günden bu güne üniversite iş birliğinde panel, söyleşi ve konferans gibi birçok etkinlik gerçekleştirdiğini belirterek HİTÜ Çocuk Üniversitesi programı bünyesinde yer alan çocukların da bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere katılımlarının yanı sıra etkinlik süresince hazırlanan glütensiz yemek menüleri ile çocukların arkadaşlarıyla birlikte toplu bir şekilde yemek yemelerine olanak sağlanmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Gösterilen hassasiyetin ve yapılan etkinliğin Çölyaklı bireyler için çok önemli olduğunu da dile getiren Kesici, desteklerinden dolayı Rektör Prof. Dr. Alkan’a teşekkür etti.

Üniversitelerin yapmış olduğu çalışmalar ve projelerle bulunduğu şehrin ve bölgenin her anlamda gelişmesine katkı sağlayarak, bir lokomotif görevi üstlenmesi gerektiğine yürekten inandıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan da ülkede sık görülen Çölyak Hastalığı ile ilgili bilgilendirme yapmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Üniversitenin çok sayıda çalışmaya imza attığını vurguladı. Bu yıl 3.’sü gerçekleştirilen HİTÜ Çocuk Üniversitesi’ne kura ile 90 öğrenci alındığını ve sosyal sorumluluk kapsamında ise 10 öğrencinin kura dışı programa kabul edildiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan, Üniversitenin bu konudaki çalışmalarının devam edeceğinin altını çizdi.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 05 Haziran 2020
İmsak 03:08
Güneş 05:03
Öğle 12:44
İkindi 16:42
Akşam 20:14
Yatsı 22:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@