“Çocuklarımızı uyuşturucudan koruyalım”

Ulucami’de cuma namazı öncesi uyuşturucunun zararları hakkında vaaz verildi.

“Çocuklarımızı uyuşturucudan koruyalım”

Ulucami’de cuma namazı öncesi uyuşturucunun zararları hakkında vaaz verildi.

08 Ağustos 2014 Cuma 21:34
“Çocuklarımızı uyuşturucudan koruyalım”
Ulucami’de cuma namazı öncesi uyuşturucunun zararları hakkında vaaz verildi. Son günlerde gerek Çorum’da gerek ülkemizde birçok gencin uyuşturucudan öldüğünü hatırlatan Çorum İl Vaizi Mustafa Vehbi Köklükaya, anne ve babaları çocuklarını bilinçlendirmesi konusunda uyardı.

Kur-an’dan ayet okuyarak Allah’ın yasaklarından bahseden Köklükaya, “Allah insanı beden, güç ve kuvvet bakımından en güzel şekilde yarattı. Bütün nimetleri hizmetine sundu. Fakat bazı şeyleri de yasakladı. Bunlardan bir tanesi de uyuşturucu. İnsanlar içki, sigara, eroin içerler sonra da iyileşmek için derdine çare ararlar. Hâlbuki insanoğlu yediğine içtiğine dikkat etmelidir. Allah’ın yasaklamalarından da uzak durmalıdır” şeklinde konuştu.Cemaati uyuşturucu hakkında bilgilendiren İl Vaizi Köklükaya, “Uyuşturucu illetini memleketimize sokmaya çalışıyorlar. Son birkaç yıldır ülkemizde uyuşturucu illeti musallat oldu. Gençlerin kafaları beyinleri uyuşturulmaya başlandı. Uyuşturucu yavrularımızı ölüme götürüyor. Gençlerimizi esrardan, eroinden, tinerden, balleyden korumamız lazım. Yavrularımızın eğitimine dikkat edelim, onları bilinçlendirelim” diyerek ebeveynlere büyük sorumluluk düştüğünü söyledi.

Uyuşturucunun insan sağlığı açısından çok zararlı olduğunu ifade eden Köklükaya, “İnsanda aşırı bir strese neden oluyor. Uyuşturucu kullanan kişi ne yaptığını bilemiyor. Bilincini yitiriyor, hipertansiyon nöbetleri geçiriyor. İnsanda yüksekten atlama hissi uyandırıyor, insan zaman olgusunu yitiriyor. El kol hareketlerini kontrol edemez hale geliyor. Uyuşturucu kullana kişi mutlak suretle ölüme mahkum oluyor” dedi.
(Onur MÜLAZIM)
Son Güncelleme: 08.08.2014 21:35