Çocuk Üniversitesi’nde mezuniyet

Hitit Üniversitesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Çocuk Üniversitesi tamamlandı. Mezun olan öğrenciler, diploma alarak, kep attılar. Hitit Üniversitesi'nde ilköğretim öğrencilerine yönelik hazırladığı yaz kurs programı sona erdi. Sona eren programın ardından Hitit Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Ethem Erkoç Konferans Salonu'nda mezuniyet töreni yapıldı.

Güncel 21.07.2017, 01:56
751
Çocuk Üniversitesi’nde mezuniyet

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve büyük ilgi görmesi nedeniyle etkinliklere ek olarak “Kim Korkar Matematikten”, “Uçaklar Hakkında Merak Ettiklerimiz”, “Anatomiye Giriş”, “Seramik Atölyesi”, “Drama Atölyesi”, “Pratik İngilizce” gibi yeni etkinliklerin de eklendiği HİTÜ Çocuk Üniversitesi 2017’nin mezuniyet törenine Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam, HİTÜ öğretim üyeleri ve elemanları, öğrenci velileri ve HİTÜ Çocuk Üniversitesi öğrencileri katıldı.

Törenin açılışında konuşan Prof. Dr. Reha Metin Alkan, “Bu sene ikincisi gerçekleştirdiğimiz Çocuk Üniversitesinin mezuniyet töreninde sizler olmak gerçekten çok gurur verici” diyerek sözlerine başlayarak dünyada bilgi ve yetişmiş insan olmak üzere 2 önemli unsur olduğunu belirtti. Bunların dışında geriye kalanların bunların gölgesinde kaldığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan, “Bilginin üretildiği, insanların yetiştirildiği ve yetişen insanların bilgiyi ürettiği, bu döngünün sağlandığı dünyadaki en önemli kurum üniversitelerdir.

Oldukça genç bir üniversite olmakla beraber, biz bizden önceden kurulmuş olan üniversitelerin yaptığı çalışmaları yapmaya gayret ediyoruz. Çocuk Üniversitesi de bunlardan bir tanesi. Hiç şüphesiz 2 haftalık süre içerisinde çocuklarımıza çok şey verdiğimize inanıyorum. Çocuklarımızın eğlenerek bir yandan bilimsel faaliyetler yapması, bilimin muazzam gücünü, dünyasını keşfetmeleri, o dünyaya seyahat yapmaları, rutinin dışına çıkarak eğlenceleri bir şekilde hayatlarını sürdürmeleri ana amaçlarımızdandı. Sadece eğitim-öğretim veren bir üniversite olmayacağız. Her anlamda çocuğundan iş adamına kadar aklınıza hangi bileşenler geliyorsa, bu ilde kim yaşıyorsa herkese gücümüz yettiği kadar dokunan bir üniversite modeli içerisindeyiz” dedi.

Bilimi, sanatı eğlenceli bir şekilde keyif içerisinde sıkmadan, bıktırmadan çocuklara vermeye çalıştıklarını ifade eden Alkan’ın konuşmasının ardından katkı sağlayan öğretim elemanları ve çocuklara diplomaları dağıtıldı.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@