Çocuk Gelişimci Gökçen Köse, Özel Hastane’de

Çorum Özel Hastanesi, güçlü kadrosunu, Çocuk Gelişimci F. Gökçen Köse ile daha da güçlendirdi.

Güncel 29.10.2018, 01:22
1033
Çocuk Gelişimci Gökçen Köse, Özel Hastane’de

Çocuk Gelişimi bölümünün yeni tanınan, hastaneler bünyesinde olması gereken önemli bir bölüm olduğunu belirten Özel Hastane Başhekimi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Gökhan Bilgili, Çorum halkına kaliteli sağlık hizmeti sunma prensibi doğrultusunda, Çocuk Gelişimci F. Gökçen Köse’yi hastaneye kazandırmaktan gurur ve mutluluk duyduklarını söyledi.

GÖKÇEN KÖSE KİMDİR?

F. Gökçen Köse, 1995 yılında Çorum’da dünyaya geldi. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Çorum’da tamamladı. 2018 yılında Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun oldu. Öğrenim süresi boyunca Hacettepe İhsan Doğramacı Hastanesi, Dışkapı Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi, Ulus Devlet Hastanesi gibi farklı hastanelerde eğitimini destekler nitelikte çalışmalara katıldı. Hastanelerin yanı sıra Özel Eğitim Merkezleri, Okul Öncesi Kurumları, Ceza Evleri ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında da çalışmalarda bulundu. Ayrıca eğitimini aldığı zeka ve gelişim testleri ile 0-18 yaş arasındaki çocukların ayrıntılı değerlendirmesini yapıyor. Hem çocuklara hem de ailelere danışmanlık hizmeti

ÇOCUK GELİŞİMCİ KİMDİR?

Çocuk gelişimci; 0-18 yaş arasındaki normal gelişim gösteren, özel gereksinimi olan, korunmaya muhtaç (normal/özel gereksinimli kurumlarda yaşayan, ihmal ya da istismara uğramış, çalışan, mülteci veya suça itilmiş çocuklar) ve hastanede yatan çocukların sağlıklı bir ortamda yaşayabilmelerinin sağlanması ve yaşam kalitelerinin arttırılabilmesi için çocukların gelişim takibini ve değerlendirmesini yapan, tüm gelişim alanlarını destekleyici programlar geliştiren, danışmanlık yapan ve bunların yanında çocuğa, aileye, profesyonellere ve topluma hizmet sunan meslek mensubudur. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 04:55
Güneş 06:20
Öğle 12:38
İkindi 16:04
Akşam 18:47
Yatsı 20:06

Gelişmelerden Haberdar Olun

@