“Çiftçinin umudu kırıldı”

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, çiftçilerin bugün kutladığımız Dünya Çiftçiler Günü’nü umutları kırılmış vaziyette, tarlanın ortasında tek başına kalarak kutladıklarını söyledi.

Güncel 16.05.2021, 19:35
100
“Çiftçinin umudu kırıldı”

Günümüz politikacılarıyla tarım politikası üretilemeyeceğini belirten Özsaçmacı, marinada mazotun yarı yarıya daha ucuz olduğunu, çiftçi zarar ederken marina’ın ise kar ettiğini kaydetti.
“Dünya çiftçilerine Türk çiftçisini nasıl dâhil edeceğiz?” diye soran Bekir Özsaçmacı, “Yandaşa ucuz mazot, çiftçiye ise iki katı!” diye konuştu.
14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü münasebetiyle yazılı bir kutlama mesajı yayınlayan İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, şunları dile getirdi:
“Gün o gün ya çiftçilerimizi dünya ile kıyaslayarak başlayacak olursam bizim çiftçimizi dünyada kıyaslayacak bir başka ülke bulamadım bula bilen varsa anlatırsa seviniriz. Kıyaslama bulamadığım için gene kendi ülkemizle kıyaslamak gerekmektedir. Şöyle ki tarım politikaları olarak değerlendirdiğimizde ülkemiz çiftçisini iki farklı tarım politikasında yani 2001 yılı ile 2021 yılı arasında kısaca anlatacak olursak sonuç değerlendirmesini sizin yapmanızı istiyorum.
Yeniden tekrarlıyorum ülkemizin, şehrimizin her birimizin boğazından geçen her lokmada çiftçilerimizin alın teri var. Mafya heveslisi politikacılarla tarım politikası üretemezsiniz, marina çekme çökme işleri ile çiftçiye destek sağlayamazsınız, marinada mazot ne kadar biliyor musun değerli çiftçim yarı yarıya daha ucuz. Çiftçi zarar etsin her geçen gün krediye girsin, çiftçinin zararını kara dönüştüren iktidar ilk ve tektir dünyada nasıl mı çiftçi zarar ediyor Marina kar ediyor bu kadar basit.
Dünya çiftçilerine Türk çiftçisini nasıl dahil edeceğiz. Yandaşa ucuz mazot, çiftçiye ise iki katı!” (Haber Merkezi) 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
parçalı bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@