Çiftçi: “Sinop’ta memleket kavunu tatmak da varmış”

Afet bölgesinde koordinasyonu sağlamak için görevlendirilen Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, sosyal medya hesabından da zaman zaman paylaşımlar yaparak yaşadıklarını anlatıyor. Vali Mustafa Çiftçi son olarak Sinop’ta memleketinin kavununu tatmasına neden olan anısı paylaştı.

Güncel 07.09.2021, 22:36
263
Çiftçi: “Sinop’ta memleket kavunu tatmak da varmış”

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi sosyal medya hesabından “Nasip/kısmet meselesi” başlığı ile duyurduğu olayı şöyle anlattı:
“Sinop/Türkeli ilçemizde sahada çalışma yapılan yerleri Türkeli Belediye Başkanı Veysel Bey ile incelerken, Karaman İl Özel İdaresinden iş makinası operatörümüzle karşılaştık. Kendisi bir haftadır afet bölgesinde çalışıyor. 10 yıldır iş makinası kullandığını, bu işi severek yaptığını anlatıyor. Sonra suda soğumaya bıraktıkları Çumra kavununu getirerek ikram etmek istediğini söyledi. 
Bir hafta önce gelirken yolda üç tane kavun aldığını, 1’inin bir haftadır makinada durduğunu ifade edip “Sizin de nasibiniz varmış” diyor. Hep birlikte memleketten gelen kavunu yiyoruz. Operatörümüz ilçeye ilave su sağlayacak suyun kaynağına kadar risk alarak makinalı çalışma yapmış, cesaretinden ve gayretinden dolayı kendisini tebrik, ikramı için de teşekkür ettim. Nasipte Sinop’ta memleket kavunu tatmak da varmış” dedi. (Haber Merkezi)
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@