“Çiftçi batağa sürükleniyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Türk çiftçisi adeta can çekişirken, Saray yönetiminin Venezuela’dan peynir ve ayçiçeği ithal edecek olmasını eleştirerek, Saray rejiminin artık ülkeyi yönetme kabiliyetinin kalmadığını söyledi.

Güncel 26.08.2020, 23:05
338
“Çiftçi batağa sürükleniyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Türk çiftçisi adeta can çekişirken, Saray yönetiminin Venezuela’dan peynir ve ayçiçeği ithal edecek olmasını eleştirerek, Saray rejiminin artık ülkeyi yönetme kabiliyetinin kalmadığını söyledi.

CHP, Türkiye genelinde eşzamanlı olarak gündeme ilişkin basın açıklaması yaptı. İl Başkanı Mehmet Tahtasız da, Kadeş Barış Meydanı’nda düzenlediği kitlesel basın açıklaması ile birlikte hükümetin yanlış tarım politikalarını eleştirdi.

Tahtasız, “Saray yönetiminin bu ülkenin çiftçisini ezerken başka ülkelerin çiftçisini desteklemesinin nedenini öğrenmek, tek adam rejimi altında ezilen, ekonomisinde ciddi sıkıntılar ve gıda kıtlığı yaşayan Venezuela’ya olan bu muhabbetin sebebini bilmek istiyoruz” diye konuştu.

200’e yakın peynir çeşidi zenginliğiyle adeta bir peynir cenneti olan, dünya genelinde peynir üretiminde ilk onun içerisindeki ülkemiz çiftçileri dururken Venezuela çiftçilerinin üretimi tercih eden hükümetin, ne kadar yerli ve milli olduklarını, bağımsızlıktan ne anladıklarını da bir kez daha gösterdiklerine dikkati çeken Tahtasız, bu yanlışlıktan dönülmesini istedi.

Tahtasız, ayrıca Saray hükümetinin Venezuela’dan vergisiz ayçiçeği ithalatının önünü açtığını dile getirerek, “Öyle görünmektedir ki ülkemiz, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da dünyada ayçiçeği ithalatında birinci olacaktır” ifadesini kullandı.

Tahtasız, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

BÜYÜK TAARRUZ’UN 98. YILDÖNÜMÜNDE

EKONOMİK BAĞIMSIZLIĞIMIZ TEHDİT ALTINDA

“Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu yolunda, emperyalist güçlere karşı verdiğimiz bağımsızlık mücadelesinin zafere yürüdüğü en önemli günlerinden birisidir.

Bugün, bağımsızlığımıza ve özgürlüğümüze kast edenlere karşı bir halkın geleceğine topyekûn sahip çıktığı mücadelenin taçlandığı gündür.

98 yıl önce bugün 26 Ağustos 1922’de, büyük zaferimizin ilk adımı atılmıştır. Bugün ülkemizin tam bağımsız, özgür, demokratik, halkçı ve laik bir ülke olarak yürüyüşü mücadelemizde aynı kararlılıkla buradayız ve burada olmaya devam edeceğiz. Büyük Taarruz’un 98’inci yıl dönümünü kutluyor, ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz.

BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİNDEN ASLA GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ

Güzel ülkemiz, bereketli topraklarıyla, olağanüstü konumuyla, genç nüfusuyla büyük bir potansiyele sahiptir.  Milletin derdini çözmeye kararlı ehil bir kadroyla, doğru bir ekonomi programıyla, hukuk devletini ve kuvvetler ayrılığını güçlendiren çağdaş bir parlamenter demokrasiyle, vatandaşını kucaklayan, hiç kimseyi açıkta bırakmayan, çocukların yatağa aç girmesine müsaade etmeyen güçlü bir sosyal devlet anlayışıyla tüm sorunların üstesinden geleceğiz. 98 yıl önce kazandığımız bağımsızlığımızı mutlaka yeniden kazanacağız.

Ülkemizin bağımsız ve müreffeh yarınlarında Cumhuriyet Halk Partisi vardır.

Bugün Türklere Anadolu’nun kapılarının açıldığı, kahramanlık destanının 949. yıldönümü. Kutlu olsun. Malazgirt Zaferini kazanan büyük Selçuklu Sultanı Alparslan’ı ve Malazgirt kahramanlarını şükranla, saygıyla ve rahmetle anıyorum.”

CHP’nin basın açıklamasına; İl Başkanımız Mehmet Tahtasız’ın yanı sıra Merkez İlçe Başkanımız Ulaş Tokgöz, il ve merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri, gençlik ve kadın kolları yönetimleri, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, Atatürkçü Düşünce Derneği Çorum Şube Başkanı Uğur Demirer ile çok sayıda partili katıldı. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
parçalı az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@