14 Şubat 2014 Cuma 23:10
Cıdık’tan iyi niyet sözleşmesi
İmza törenlerinde Saadet Partisi Çorum Belediye Başkan Adayı Adnan Cıdık ve BBP Belediye Başkan Adayı M. Ümit Kaleli “İyi Niyet Sözleşmesini” imzalayarak “Genç Dostu” aday oldular.

Saadet Partisi Adayı Adnan Cıdık’ı ziyaret eden Çorum Delegesi Savaş Hoştaş ve beraberindeki TÜGEC (Türkiye Gençlik Cemiyeti) Çorum yönetimi, karşılıklı bilgi alışverişi yaptı.

Adnan Cıdık, görüşme sırasında şunları söyledi: “Bizler her zaman gençliğin yanındayız ve destekçisiyiz. Şit (a.s) döneminde insanlar 900 yıl yaşıyorlardı ve gençlik yaşı 300-400 olarak biliniyordu. Ancak bizim çağımızda gençlik yaşı malumdur. O yüzden sizin yaşlarınız bence makuldür. Sizlerin donanımlı ve belli bir olgunluğa eriştiğinizi gördüm. Gençliğe hem parlamentoda hem de yerel karar alma mekanizmalarında yer verilmelidir. Seçildiğim takdirde hem belediye meclisinde gençlere yer vereceğim hem de çalışmalarınızı destekleyeceğim.

Ben seçilemesem de Muzaffer Külcü kardeşimizi desteklerim. Ercan Daşdan da genç bir kardeşimiz ve iyi çalışmalar yapacaktır. Kenan Nuhut ile henüz tanışmadım fakat o da şehrimiz için önemli bir isimdir. Herkese başarılar diler, kim kazanırsa saygı duyarım.”

Samet Kavaklı’nın kampanya bildirisi okumasının ardından imza törenine geçildi ve Adnan Cıdık, Çorum Delegesi Savaş Hoştaş tarafından “Genç Dostu Aday” ilan edildi. İmza töreni sonrası Adnan Cıdık ile sohbet eden Hoştaş, Cıdık’tan olumlu sinyaller aldıklarını, gençlik için iyi şeyler olacağını dile getirerek, adaylık sürecinde kendisine başarı diledi.
(Hüseyin Gazi KOLAÇ)

Son Güncelleme: 14.02.2014 23:11