“CHP’nin sosyal politikaları AKP’yi rahatsız ediyor”

AKP ve CHP karşıtı bazı odakların CHP’nin hukuka dayalı, sosyal adalet ve devlet politikalarından rahatsız olduklarını kaydeden Tufan Köse, “Bunun da sebebi, devletin içinde rantçı, vurguncu devlet düzeni kuranların saltanatının sonlanması endişeleridir. Bu bahsettiğim plan ve projelerimiz devlet bütçesinin yüzde beşine tekâmül etmektedir” ifadelerini kullandı.

Güncel 25.12.2014, 00:45 25.12.2014, 00:46
868
“CHP’nin sosyal politikaları AKP’yi rahatsız ediyor”
CHP Çorum Milletvekili Av. Tufan Köse, geçtiğimiz günlerde kent merkezinde ve bazı ilçelerde ev, işyeri ve köy ziyaretlerinde bulundu.
CHP’nin parti programı ve politikaları hakkında bilgi veren Köse, çiftçi, işçi, esnaf, eğitim reformları, basın güvencesi, emekli ve sosyal yardımlar olmak üzere birçok konunun parti programı içerisinde yer aldığını söyledi.
Her eve asgari maaş ve geçim düzeyinde net nakdi yardım yapılacağını ifade eden Köse, “Bu konu yasal düzenleme ile kanunlaştırılacaktır. Taşeron işçilerin çalışma koşulları ve özlük hakları daimi işçi statüsüne kavuşturulacaktır. Çiftçilere maliyeti üzerinden mazot satışı, yaptıkları tarımsal üretimlerde, üretim maliyetleri baz alınarak, etkin pazar ve zararsız satış olanağı sağlanacaktır. Emeklilere dini bayramlar da ikramiye ve asgari geçim standartlarına göre maaş iyileştirmesi yapılacaktır. Esnafımıza sigorta desteklemesi, esnaf desteklemesi kapsamında çalışanlarına asgari geçim düzeyinde maaş düzenlemeleri yapılacaktır” dedi.
Bunları anlatırken “bu parayı CHP nereden verecek?” denildiğini söyleyen Köse, ülkenin ve devletin kaynaklarının tüm bunlara müsait olduğunu dile getirdi. AKP ve CHP karşıtı bazı odakların CHP’nin hukuka dayalı, sosyal adalet ve devlet politikalarından rahatsız olduklarını kaydeden Tufan Köse, “Bunun da sebebi, devletin içinde rantçı, vurguncu devlet düzeni kuranların saltanatının sonlanması endişeleridir. Bu bahsettiğim plan ve projelerimiz devlet bütçesinin yüzde beşine tekâmül etmektedir” şeklinde konuştu.
“ASIL MİLLETVEKİLLİĞİ BUNDAN SONRA BAŞLIYOR”
Köse, ziyaretlerde “tekrar aday olup olmayacağı” yönündeki soruları da cevapladı. Vatandaşlardan ve parti teşkilatlarından gelen olumlu talebi görmezden gelemediğini kaydeden Köse, “Şu da bir gerçek ki, üç buçuk yıldır milletvekili olarak parlamentoda Çorum'u CHP adına dürüstçe, namusluca, ahlaklıca temsil etmeye çalıştım. Yüksek Disiplin Kurulu üyeliğine seçildim. Elimden geldiği kadar her yerde, her koşulda, vatandaşlarımızın acı, tatlı günlerinde yanlarında olmaya çalıştım. Bürokrasi ve milletvekilliği konusunda büyük tecrübe, deneyim kazandım. Asıl milletvekilliği bundan sonra başlıyor. Eğer halkımız destek verir, omuz verir de bir daha seçilmemi sağlarsa, Çorum’a ve partililerimize daha çok faydalı olacağıma inanıyorum.
Benim davam kesinlikle makam mevki davası değil. Haklı halkın, hak davası, ezilen, horlanan insanlarımız için sezarın hakkının sezara verilmesi sevdasıdır. Ayrıca hiç birimizin hepimiz kadar güçlü olamayacağını herkesin bilmesini istiyorum” dedi.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 04:57
Güneş 06:22
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@