CHP’liler Bahabey’deki ücretli park için TSO’dan destek istedi

CHP Belediye Meclis Grup Başkanvekili Ayhan Şamlı ve beraberindeki heyet TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal’dan “ücretli park” için destek istedi. Başaranhıncal bu konuda Belediye ile bir görüşme yapacağını ifade ederek, esnafın yeni Terminale de sahip çıkmasını istedi.

Güncel 20.12.2014, 00:01 19.12.2014, 23:06
1047
CHP’liler Bahabey’deki ücretli park için TSO’dan destek istedi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Meclis Üyeleri, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal’ı ziyaret ederek, gündemde olan bazı konular hakkında değerlendirmelerde bulundu.
CHP Belediye Meclis Grup Başkanvekili Ayhan Şamlı, Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimleriyle yeni terminal binasının işletmesinin Çorum Belediyesi tarafından yapılmasının kararlaştırılmasının, ilimiz adına önemli bir karar olduğunu ifade etti. Şamlı, “Hepimiz kendi işlerimizden feragat ederek Çorum için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu anlamda, ilimiz esnafının lehine bir karar çıkması konusundaki hassasiyetinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Grup Başkanvekili Ayhan Şamlı ayrıca, CHP Grubu olarak ana arterler için talep ettikleri ücretli otopark uygulamasının hayata geçirildiğini, ancak büyük bir çoğunluğu konut olan Bahabey Caddesi’nin de kapsam içerisine alındığını belirterek “Burada çok ciddi bir rahatsızlık yaşanmaktadır. İnsanlar araçlarını kendi evlerinin önüne park etmek için ücret ödemek zorunda kalmaktadır. CHP Grubu olarak Bahabey Caddesi’nin ücretli park kapsamından çıkartılması için mücadele etmekteyiz. Bu konuda Ticaret ve Sanayi Odası’nın da desteğini istiyoruz” diye konuştu.
TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek “İlimizin lehine olan her adımı Oda olarak desteklemekte, öncülük etmekteyiz. Yeni terminaldeki işleyiş konusunda üyelerimizden gelen talepleri Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye ilettik ve bu talepler haklı görülerek işletmeciliğin kişi ya da kuruma verilmeksizin belediye tarafından yürütülmesi kararlaştırıldı. Bu sayede hem Çorumlu esnafımızın istediği oldu, hem de belediyemiz için alacaklarını tahsil etme imkânı doğdu. Artık esnafımız yeni terminale daha çok sahip çıkmalı, üzerine düşeni yapmalıdır” dedi.
Başaranhıncal, Çorum’un söz konusu olduğu durumlarda siyasi farklılık düşünmeksizin sergilenen birlikteliğin memnuniyet verici olduğunu vurguladı.
CHP Grubu’nun Bahabey Caddesi’nin ücretli park kapsamından çıkartılması hususundaki talebin de değerlendirilmesi gereken bir konu olduğunu belirten Başaranhıncal “Bahabey Caddesi’nin, yoğun olarak ikamet mi yoksa ticaret amaçlı mı kullanıldığının iyi değerlendirilmesi gerekmektedir’ diyerek, konu hakkında Çorum Belediyesi ile görüşme yapacağını ifade etti.
Çetin Başaranhıncal, ziyaretlerinden dolayı CHP Belediye Meclis Grubu üyelerine teşekkür etti. (ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
açık
banner303
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@