CHP’li gençler Denizleri andı

Çorum Halkçı Liseliler (HALK-LİS) 6 Mayıs 1972’de idam edilen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının 47. ölüm yıldönümü vesilesiyle bir basın açıklaması düzenledi.

Güncel 07.05.2019, 23:49
398
CHP’li gençler Denizleri andı

Hünkâr Hacı Bektaş Veli Parkı’nda ‘Atatürk’ten Deniz’e Tam Bağımsız Türkiye’ pankartı ile bir araya gelen HALK-LİS’lilerin basın açıklamasına CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi ile bazı CHP yöneticileri ve Eğitim Sen Şube Başkanı Mustafa Gül de destek verdi.

Geçtiğimiz günlerde Halk LİS Çorum Başkanlığı görevine atanan Mehmet Can Aydoğdu, 6 Mayıs 1972’de idam edilen Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını 47.yılında bir kez daha saygı ile andıklarını söyledi.

SULUDERE: “DENİZ'LERİ ANLAMAK ZORUNDAYIZ”

Daha sonra söz alan HALK LİS MYK Üyesi Mert Suludere ise, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının kendilerine bıraktıkları mirasa sahip çıkacaklarını ifade etti.

Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının mücadelelerini sürdüreceklerini ifade eden Mert Suludere, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Bizler bugün ülkemizin geleceği için verdiğimiz mücadeleyi yüreğimizle, haykırışımızla, kadınımızla, gencimizle tek yürek olarak veriyoruz.

Bizim ideolojik bakışımız Uğur Mumcu’dur, Ahmet Taner Kışlalı’dır, Deniz’lerdir ve önemlisi Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Atatürk’ün ve Deniz’lerin emaneti demokrasimizi, Türkiye’mizi gerçekten bağımsız kılabilmek için buradan 6.’ıncı filoya secde edenlere karşı önümüzdeki seçimlerde bir galibiyet almamız gerekiyor.

Onların bize miras bıraktığı emanete sahip çıkmak zorundayız. Biz kanlı pazarları yapanların yönettiği Türkiye’deyiz.

Onlar; Mustafa Kemal Atatürk’ün anti-emperyalist, vatansever, laik, tam bağımsızlıkçı prensiplerinin mirasçısı ve devamcısıydılar. Bu mirası aradan geçen 47 yıla inat onlardan devraldığımızı bir kez daha hatırlatır; Denizler, Hüseyinler ve Yusufların sürekli çoğalmaya devam ettiğini geçen her güne rağmen özlemle ve sevgiyle andığımızı, onlardan devraldığımız görevi ölümsüzlüğe koşan sloganlarıyla devam ettireceğimize söz veriyoruz.” (Mehmet DALAR)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:05
Güneş 05:42
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:48
Yatsı 21:18

Gelişmelerden Haberdar Olun

@