CHP’de İl Başkanlığı’na Ali Rıza Suludere seçildi

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Örgütü’nde başlayan kongre süreci, dün İl Başkanı ve İl Yönetim Kurulu’nun belirlenmesi ile birlikte sona erdi. 

CHP’de İl Başkanlığı’na Ali Rıza Suludere seçildi

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Örgütü’nde başlayan kongre süreci, dün İl Başkanı ve İl Yönetim Kurulu’nun belirlenmesi ile birlikte sona erdi. 

06 Ocak 2018 Cumartesi 17:20
CHP’de İl Başkanlığı’na Ali Rıza Suludere seçildi

Yaklaşık 3 aydır süren kongre süreci, As Kültür Düğün Salonu’nda toplanan Olağan İl Kongresi ile tamamlandı.
31 doğal delege, 115 ilçe delegesi olmak üzere toplam 339 delegenin katıldığı kongrede İl Başkanlığı için Hasan Suvacı, Ali Rıza Suludere ve Av. Nihat Ahıskalıoğlu yarıştı. 321 oyun kullanıldığı kongre sonucunda 139 delegenin oyunu alan Ali Rıza Suledere, CHP İl Başkanlığına seçilirken, diğer rakipler Hasan Suvacı 95, Av. Nihat Ahıskalıoğlu ise 87 oy aldı.
Divan Başkanlığına Bilecik Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Yaşar Tüzün’ün, katip üyeliklere ise Yıldız Bek ve Onur Topkül’ün getirildiği kongre, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.


CHP Çorum Milletvekili Av. Tufan Köse, İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Cıdık, HDP İl Başkanı Ümit Küçükbayatlı, Emek Partisi İl Başkanı Cafer Gökmen, ADD Çorum Şube Başkanı Uğur Demirer, Eğitim-Sen Şube Başkanı Mustafa Gül, Çorum Alevi Kültür Merkezi Derneği Başkanı Erol İpek, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, DİSK/Emekli-Sen Çorum Şube Başkanı Ömer Sözüdoğru, CHP eski milletvekilleri Şükrü Bütün, Ali Haydar Şahin, Feridun Ayvazoğlu, Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, Mecitözü Belediye Başkanı Ünal Yavuz, Aşdağul Belediye Başkanı Dursun Uzunca, Çorum Çağdaş Avukatlar Derneği Başkanı Av. Ahmet Özdel, mahalle ve köy muhtarlarının yanısıra çok sayıda partili katıldı.
Gelir-gider bilançosu, çalışma raporu ve yönetimin ibra edilmesinden sonra sırasıyla söz alan üyeler, görüş, öneri ve eleştirilerini dile getirdi.


Başkan adaylarının kısaca kendilerini tanıtmasının ardından seçimlere geçildi. Blok liste usulü ile yapılan seçimde Ali Rıza Suludere, 139 oy alarak CHP İl Başkanlığı’na seçildi.
Suludere’nin yönetimi ise Türkmen Aksoy, Metin Aslıhak, Güngör Atak, Suat Atalay, Saadet Aydoğdu, Seyran Aydoğdu, Vale Bağrıcı, Hasan Başpınar, Yusuf Çınar, Yıldırım Çıtak, Şükrü Deringül, Esra Dertli, Ufuk Erden, Sedat Genç, Arap Gürlek, Gülden Ilıman, İsmail Özkaraoğlu, Hayati Selbeş, Hasan Eray Tüfekçi ve Hüseyin Gazi Uysal’dan oluştu.
Yönetim Kurulu yedek üyeleri ise şu şekilde: Ümit Er, Ahmet Ceyhan, Kazanfer Saran, İbrahim Yakar, Serdar Gümüş, Sefa Batak, Cafer Yusufoğlu, Murat Ergen, Nuh Uysal, Muzaffer Keskin, Kemal Okcu, Cengiz Zenger, Döne Alpman, Nihal Alkan, Muharrem Karamulla, Hakan Saran, Arif Atak, Salim Çetintürk, Kemal Çekici, Hacı Bayram Ülkebay.
İl Disiplir Kurulu üyeleri: Bülent Durna, Birtan Erden, Hüseyin Ilıman, Seyhan İpek, Gazi Kalender, Aslı Karakaş Arslan, Haydar Sabancılar, Turabi Üreyen, Gürbüz Yasakçı.
Kurultay delegeleri: Orhan Ateş, Gülhan Eke, Ufuk Erden, Şirvan Erdugan, İsmail Kalender, Ali Rıza Suludere, Dursun Uzunca, Atiye Yaşar.

(Taner ŞİMŞEK)

Son Güncelleme: 06.01.2018 17:21