31 Ocak 2014 Cuma 23:42
CHP üye listesi askıdan iniyor
CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimler nedeniyle belediye meclis üyesi adaylarının parti üyelerinin yoklamasıyla fermuar sistemiyle belirleneceğini hatırlatarak, bu amaçla 8 Şubat Cumartesi günü Bahçelievler Ortaokulu’nda önseçim yapılacağını bildirdi.
Suludere, üye listesinin parti binasında askıya çıkarıldığını, listenin bugün saat 17.00’ye kadar askıda kalacağını duyurarak, üyelerin, isimlerini bu süre içerisinde kontrol edebileceğini kaydetti.
Konuyla ilgili bilgi aldığımız CHP Merkez İlçe Başkanı Suludere, 8 Şubat günü 08.00-17.00 saatleri arasında yapılacak olan seçimde İl Genel Meclisi üyelerini belirlemek için 6 bin 333, Belediye Meclis üyelerini belirlemek için ise 5 bin 609 kişinin oy kullanacağını kaydetti.
Aday adayları netleşti
Buna göre 30 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimler öncesi CHP'ye İl Genel ve Belediye Meclis üyeliği için başvuran aday adayları belli oldu. CHP’de Belediye Meclis Üyeliği için 31, İl Genel Meclisi için de 8 kişi aday adaylık müracaatı yaptı.
CHP’de 8 Şubat’ta yapılacak olan yoklama seçimlerinde CHP’li üyeler İl Genel ve Belediye Meclisi’ne gidecek adayları belirleyecekler. Seçimlerde CHP’li üyeler, İl Genel ve Belediye Meclisi’ne aday gösterilmesini istediği isimleri belirleyecek. Edinilen bilgilere göre Belediye Meclis üyeliği için toplam 31 kişi müracaatta bulundu. Müracaat edenler arasında halen meclis üyesi konumunda bulunan isimlerde mevcut. İşte o isimler: Müfit Alnıak, Yusuf Şişman, Yaşar Çetintaş, Muharrem Özer, Kamile Anar, Serda Uysal Karlıdağ, Tayfun Girgin, Sezer Yalçınkaya, Nazik Bulut, Ali Yıldırım, Ünal Suludere, İsmail Kalender, Sadi Sevici, Özgür Kılıç, Sadık Örgel, Cem Arat, Muharrem Madak, Sedat Genç, Kenan Sır, Hasan Gökay, Fatma Aktaş, Muharrem Baylan, Döne Ergin, Ahmet Taşçı, Ulaş Tokgöz, Kemal Kılıç, Levent Çöphüseyinoğlu, Tamer Demirbaş, Murat Onur Uçar, Erhan Akveran ve Mehmet Tahtasız.
Diğer yandan Belediye Meclisi’nin ardından İl Genel Meclisi aday adayları da belli oldu. 8 kişiden oluşan İl Genel Meclisi aday adayları da şu şekilde: Mehmet Atalay, Hüseyin Uysal, Yıldız Bek, Garip Özgür, Rıdvan Samsunlu, Burçin Solmaz Polat, Cemal Kurt ve Melda Özüdoğru. (Volkan SINAYUÇ)
Son Güncelleme: 31.01.2014 23:42