Ceylan’dan esnafa müjde

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, esnafa dua öncesi SSK, Bağkur ve vergi borçlarının faizlerinin silindiği ayrıca şoförlük yapacaklar için ÖTV nin de kaldırıldığını ifade etti.

Ceylan’dan esnafa müjde

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, esnafa dua öncesi SSK, Bağkur ve vergi borçlarının faizlerinin silindiği ayrıca şoförlük yapacaklar için ÖTV nin de kaldırıldığını ifade etti.

07 Temmuz 2016 Perşembe 19:13
Ceylan’dan esnafa müjde

AK Parti Çorum Milletvekili, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Sami Ceylan, PKK’nın tamamen temizlendiğini, kalanların ise tamamen kazınacağını dile getirdi.
Esnaf tarafından geleneksel olarak düzenlenen esnaf dualarına katılan Ceylan buralarda yaptığı konuşmada insanların Ramazan’ı rahat idrak ettiğini ancak, Güneydoğu’da terörle mücadele eden güvenlik güçlerinin güç şartlarda bu ayı tamamladığını söyledi.
Yapılan kararlı mücadele sonucunda PKK diye birşeyin kalmadığını dile getiren Ceylan, kalan artıkların ise tamamen kazınarak toprakların temizleneceğini anlattı. Bu topraklar üzerinde yüzyıllardır planlar yapıldığını ve oyunlar oynandığını dile getiren Ahmet Sami Ceylan, bu oyunların tutmadığını ve terör bombalarının Türkiye’de nasıl patlıyorsa bu oyunu destekleyen ülkelerde de patlayabileceğini vurguladı. Terörün dini ve ırkı bulunmadığını kaydeden Ceylan, Müslümanların bulunduğu bölgelerde zulümlerin yaşandığını ve Müslümanların mağdur olduğunu bu durumlara karşı güçlü olunması gerektiğini söyledi.
SSK VE BAĞKUR FAİZLERİNE AF
AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Arife dualarında yaptığı konuşmada esnafın SSK, Bağkur ve Vergi borçlarının faizlerine af getirildiğini belirtti. Uygulama ile anapara dışındaki faizin silindiğini vurgulayan Ahmet Sami Ceylan, çek yasasının da değiştirileceğini, ödemeyenler için hapis cezasının geri geldiğini anlattı.
TİCARİ ARAÇTA ÖTV KALKIYOR
Ticari araç kullanarak şoförlük yapacak esnaf için Özel Tüketim Vergisi’nin kaldırılacağını dile getiren Ceylan, ÖTV’nin kalkması ile birlikte ticari araçların %50 oranında ucuzlayacağını dile getirdi.
Maliye ve defterdarlık binalarının Kışla yanına taşınacağını anlatan AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, bu bölgelerin biraz hareketlenmesini istediklerini kaydetti.
(Erkan BAYATLI)

Son Güncelleme: 07.07.2016 19:13
Anahtar Kelimeler:
Ceylan’dan Esnafa Müjde