Ceylan ve Başaranhıncal, TUKDER 18. Tuğla-Kiremit Zirvesi’ne katıldı

Tuğla ve Kiremit Sanayicileri Derneği (TUKDER) tarafından her yıl düzenlenen Tuğla-Kiremit Zirvesinin bu yıl 18. gerçekleştirildi.

Güncel 26.03.2016, 23:55 27.03.2016, 22:37
1135
Ceylan ve Başaranhıncal, TUKDER 18. Tuğla-Kiremit Zirvesi’ne katıldı
Zirveye Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, TUKDER Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Başoğlu, TUKDER Yönetim Kurulu Üyesi Çorum TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal ve sektör temsilcileri katıldı.
Toplantının açış konuşmasını yapan TUKDER Başkanı Kadir Başoğlu, sektörün içinde bulunduğu durum ve yeni sezona ilişkin görüş ve önerilerini, sektör temsilcileri ile paylaştı.
Zirvede Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi de bir konuşma yaparak, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Önceki yıllarda gerçekleştirilen zirvelerden farklı olarak bu yıl tuğla-kiremit sektöründeki kadın girişimci ve kadın yöneticilere, sektöre sağladıkları katkılardan dolayı Bakan Tüfenkçi tarafından plaket verildi.
TUKDER üyesi Kudret Tuğla’nın, yaptığı yapısal değişikliklerle enerji tüketiminde yüzde 30 oranında tasarruf sağlaması nedeniyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından ‘Enerji Verimliliği’ ödülü alması, TUKDER Üyesi Artuğ Tuğla’nın da ‘Çevre Ödülü’ almasından dolayı firma temsilcilerine teşekkür plaketi verildi.

TUKDER, TUĞLA DOLGU DUVARLARIN DEPREME DAYANIMINI ARTIRACAK
18. Tuğla-Kiremit Zirvesi’nin öğleden sonraki bölümünde de, TUKDER’in ODTÜ ile birlikte hayata geçirilen ‘Tuğla dolgu duvarların deprem dayanımını geliştirmek için yenilikçi sistemler’ başlıklı Avrupa Birliği Projesi hakkında bilgi verildi. 7 ülkeden 16 kuruluşun ortağı olduğu proje hakkında ODTÜ İnşaat Mühendisliği Fakültesi’nden Prof. Dr. Ahmet Yakut tarafından projenin kapsam ve detayları anlatıldı.
Çeşitli sponsor firmaların tanıtım sunumları da yaptıkları zirve, sektör temsilcilerinin istişare toplantısı ile sona erdi.


Kaynak: (İHA)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
açık
banner303
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:05
Güneş 05:42
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:48
Yatsı 21:18

Gelişmelerden Haberdar Olun

@